ФИЛМОВИ Страница 1

 • Експлозија

  понеделник

  26.9.22

  16:35

  Експлозија

  Déflagrations (2021)

  На еден париски паркинг, експертот за бомби Соња, се наоѓа заробена со нејзиното синче и со ќерката на нејзиното момче Фред, во кола во која има антитенковска мина. Само нејзината експертиза и помошта од колегите ќе...

 • Пристигнување

  вторник

  27.9.22

  01:40

  Пристигнување

  Arrival (2016)

  Овој филм е провокативен научно-фантастичен трилер од познатиот режисер Денис Вилнеф („Затворениците на Сикарио). Кога еден таинствен вселенски брод доаѓа до земјата, еден елитен тим, предводен од лингвистката Луис...

 • Тајна куќе крокодила

  вторник

  27.9.22

  10:50

  Тајна куќе крокодила

  Victor and the Secret of Crocodile Mansion (2012)

  When Victor and his family move into his grand-uncle's mysterious - and seemingly haunted - mansion, the young boy detective makes it his mission to solve the case of a girl who died there forty years earlier.

 • Браќата Грим

  вторник

  27.9.22

  12:40

  Браќата Грим

  The Brothers Grimm (2005)

  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една...

 • Иго

  вторник

  27.9.22

  16:50

  Иго

  Hugo (2011)

  Добре дојдовте во волшебниот свет на една спектакуларна авантура! Кога Иго открива тајна оставена од својот татко, тој тргнува на пат што ќе ги промени оние околу него и ќе заврши во безбедно и топло место, кое може...

 • Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето

  вторник

  27.9.22

  21:15

  Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето

  The Art of the Kill (2021)

  Славната стројничка Енџи Доув (Даника МекКелар) се наоѓа среде уште едно убиство, овој пат во истиот музеј каде што татко ѝ, пензионираниот полициски детектив Ник Колумба (Брус Бокслајтнер) работи на случај на ситна...

 • Макабро

  вторник

  27.9.22

  23:50

  Макабро

  Macabro (2019)

  Во 1990-тите, двајца млади браќа биле обвинети за брутални убиства во Бразил. Полковник Тео дознава дека пресудата од печатот, полицијата и локалното општество е фундаментално расистичка, и почнува да се сомнева во...

 • Неидентификуван

  среда

  28.9.22

  01:45

  Неидентификуван

  Neidentificat (2020)

  Приказна за тврдоглав полицаец кој се фиксира да го отвори случајот на пожар во кој загинале две жени. Одлучен да ја префрли вината на млад Ром, тој почнува да губи контрола, воден од расистичките рефлекси, а не од...

 • Мистерии од крстозборот 5

  среда

  28.9.22

  04:35

  Мистерии од крстозборот 5

  Crossword Mysteries: Riddle Me Dead (2021)

  Тес е поканета да учествува во популарен ТВ квиз, но кога водителот неочекувано е убиен, таа и детективот Логан О’Конор се обидуваат да откријат кој стои зад сето тоа. Играат Лејси Чаберт, Бренан Елиот и Барбара Нивен.

 • Тајна куќе крокодила

  среда

  28.9.22

  08:45

  Тајна куќе крокодила

  Victor and the Secret of Crocodile Mansion (2012)

  When Victor and his family move into his grand-uncle's mysterious - and seemingly haunted - mansion, the young boy detective makes it his mission to solve the case of a girl who died there forty years earlier.

 • Младиот детектив

  среда

  28.9.22

  21:30

  Младиот детектив

  The Kid Detective (2020)

  Некогашното славно дете детектив, сега 32-годишен, продолжува да ги решава истите тривијални мистерии помеѓу мамурлаците и самосожалувањето. Една наивна клиентка му носи прв “возрасен“ случај за да открие кој брутално...

 • Злоќудно

  четврток

  29.9.22

  00:25

  Злоќудно

  Malignant (2021)

  Медисон е парализирана од шокантни визии за грозни убиства, а нејзините маки се влошуваат кога открива дека овие немирни соништа се всушност застрашувачки реалности. „Злоќудно“ е последното дело од архитектот на...

 • Кањон

  четврток

  29.9.22

  01:15

  Кањон

  Canyon (2020)

  Туристички автобус на екскурзија во планините. После кратка пауза, некои од туристите се сомневаат дека еден патник е исчезнат. И покрај збунетоста, автобусот не ризикува да остави некого зад себе. Групата се колеба и...

 • Мистериите на Хроникл: Смрт во лозјето

  четврток

  29.9.22

  06:00

  Мистериите на Хроникл: Смрт во лозјето

  The Chronicle Mysteries: Vines That Bind (2019)

  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета за незгода. Дали Алекс ќе докаже дека тоа е убиство?...

 • Браќата Грим

  четврток

  29.9.22

  08:40

  Браќата Грим

  The Brothers Grimm (2005)

  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.