ФИЛМОВИ Страница 1

 • Невозможна Мисија: Последици

  вторник

  5.12.23

  02:35

  Невозможна Мисија: Последици

  Mission: Impossible - Fallout (2018)

  Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст Вокер (Хенри Кавил), за да спречат нуклеарна...

 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  вторник

  5.12.23

  05:11

  Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (2008)

  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги поврзува фараонот Акинајен со богатството на Угарите....

 • Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  вторник

  5.12.23

  06:00

  Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  Calamity, une enfance de Martha Jane Cannary (2020)

  Америка, 1863. 12-годишната Марта Џејн патува со своето семејство и многу други на американскиот Запад во потрага по подобар живот. Кога татко ѝ ќе се повреди, таа мора да се грижи за нејзините браќа и сестри и да...

 • Црниот Адам

  вторник

  5.12.23

  06:00

  Црниот Адам

  Black Adam (2022)

  Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет.

 • Проклетството на Тутанкамон

  вторник

  5.12.23

  06:05

  Проклетството на Тутанкамон

  The Curse of King Tut's Tomb (2006)

  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во модерната историја: недопрена мумија на египетски крал,...

 • Во височината

  вторник

  5.12.23

  07:00

  Во височината

  Altitude (2010)

  Откако изгубиле контрола над авионот поради мистериозен дефект, пилот-почетник и група негови пријатели се соочуваат со застрашувачка борба за живот...

 • Аквамен

  вторник

  5.12.23

  07:26

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

 • Писма за Јулија

  вторник

  5.12.23

  08:45

  Писма за Јулија

  Letters to Juliet (2010)

  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се игра на сигурно и да се промени сопствениот живот. Тоа е...

 • Проклетството на Тутанкамон

  вторник

  5.12.23

  08:55

  Проклетството на Тутанкамон

  The Curse of King Tut's Tomb (2006)

  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во модерната историја: недопрена мумија на египетски крал,...

 • Господар на прстените: Дружина на прстените

  вторник

  5.12.23

  09:30

  Господар на прстените: Дружина на прстените

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

  Во првиот дел од епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, срамежливиот млад хобит по име Фродо Багинс наследува едноставен златен прстен. Тој знае дека прстенот има моќи, но и не дека тој самиот...

 • Сеништен возач: Духот на одмаздата

  вторник

  5.12.23

  10:20

  Сеништен возач: Духот на одмаздата

  Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011)

  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски ловец на глави, но ризикува да загуби сѐ кога ќе се...

 • Пирати! Банда смотаници

  вторник

  5.12.23

  11:15

  Пирати! Банда смотаници

  The Pirates! In an Adventure with Scientists! (2012)

  Со својот екипаж од смотаници и навидум несвесен за невозможната мисија што му претстои, пиратскиот капетан ќе треба да се бори со злобната кралица, да го спаси младиот научник и секогаш да се втурнува во авантури! Во...

 • Душкало и ледената птица

  вторник

  5.12.23

  12:25

  Душкало и ледената птица

  Snuf de hond en de IJsvogel (2010)

  Германскиот овчар Сниф беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на на многу специјални вештини и заено со неговата девојка Мирјам тргнаа во интересни авантури. Во ФАТИ ГО КРАДЕЦОТ Том, неговиот пријател...

 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  вторник

  5.12.23

  12:25

  Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот поранешен студент, Њут Скамандер, кој се согласува да...

 • Флеш

  вторник

  5.12.23

  12:46

  Флеш

  The Flash (2023)

  Бери Ален ја користи својата брзина да го смени минатото, но неговиот обид да го спаси своето семејство создава свет без суперхерои, а притоа Бери мора да се трка за својот живот и да ја спаси иднината.

Почеток « 1 2 3 ... 11 12 13 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.