poster

Ноевата арка

Noah's Ark (2024)

Анимација, Авантура, Mјузикл | Бразил, Индија
Режисер: Alois Di Leo, Sergio Machado

Каде да се погледне
Во кината од 25.4.24
Cineplexx
рејтинг: 5.6/10

Содржина

„Ноевата арка“ е забавна и оригинална верзија за една од најпознатите приказни на сите времиња, со симпатична комбинација на хумор, шарм и мили ликови. Филмот следи двајца глувци: Вини, харизматичен поет со страшен страв од сцената и Тито, талентиран и шармантен гитарист. Кога ќе паднат дождови, само еден мажјак и една женка од секој вид се дозволени на Ноевата арка. Со помош на генијална лебарка и среќа на судбината, Вини и Тито се прикрадуваат кон Арката и заедно избегнуваат пресметка меѓу месојадните бродови и јадачите на растенија. За сето тоа време, животните изведуваат серија класични песни инспирирани од светски познатиот поет Винисиус де Мораес. Дали овие талентирани крадци можат да користат музика за да ја скршат тензијата и да им помогнат на овие здружени суштества да ги преживеат 40-те денови и 40 ноќи заедно?

Сцеарист:
Продуцент: Daniel Greco, Caio Gullane
времетраење: 84 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.