рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.8/10
(33 гласови)

Содржина

Двајца доживотни пријатели се наоѓаат во ќорсокак кога едниот нагло ја прекинува нивната врска, со алармантни последици за двајцата. Улогите ги толкуваат: Колин Фарел, Брендан Глисон, Кери Кондон, Бери Киоган. По сценарио и режија на Мартин Мекдона.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • Во Бриж (2008)

    image
    Колин Фарел е во главната улога во оваа криминалистичка комедија, номинирана за Оскар, за двајца мажи кои се борат за живот или смрт во мрачни, но комични...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.