ФИЛМОВИ Страница 1

 • Волас и Громит: Погрешни панталони

  недела

  29.5.22

  06:00

  Волас и Громит: Погрешни панталони

  The Wrong Trousers (1993)

  Еден таинствен пингвин, кој е всушност безмилосен криминалец, и еден чифт автоматизирани технопанталони се состојките за овој хумористичен трилер во кој кроткиот Волас станува соучесник на еден смел грабеж на...

 • Ранго

  недела

  29.5.22

  09:20

  Ранго

  Rango (2011)

  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност да си создаде сосема нов имиџ. Нарекувајќи се Ранго,...

 • Зајакот Петре Бегалче

  недела

  29.5.22

  12:30

  Зајакот Петре Бегалче

  Peter Rabbit 2: The Runaway (2021)

  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се оттргне од својата репутација на палавко. Одејќи во авантура...

 • Тарзан

  недела

  29.5.22

  13:20

  Тарзан

  Tarzan (2013)

  Тарзан и Џејн се соочени со платеничка војска испратена од управителот на компанијата која тој ја презеде од родителите на Тарзан, откако тие загинаа во авионска несреќа.

 • Волас и Громит: За малку

  понеделник

  30.5.22

  06:00

  Волас и Громит: За малку

  A Close Shave (1995)

  Кога Волас и Громит одат да мијат прозорци, Волас се вљубува во Вендолен, сопственичката на една продавница за волна. Во меѓувреме, Громит е наместен за убиството на една овца и е ставен во затвор. Анимацијата на Ник...

 • Филмот на лутите птици

  понеделник

  30.5.22

  08:55

  Филмот на лутите птици

  The Angry Birds Movie (2016)

  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие отпадници ќе мораат да откријат што планираат...

 • Мечката Јоги

  понеделник

  30.5.22

  11:00

  Мечката Јоги

  Yogi Bear (2010)

  Кога градоначалникот решава да го затвори паркот Џелистоун, Јоги и неговиот партнер Бу-Бу ги здружуваат силите со својот стар противник ренџерот Смит за да го спасат паркот и да докажат дека Јоги е „попаметен од...

 • Облачно со услови за ќофтиња

  среда

  1.6.22

  06:00

  Облачно со услови за ќофтиња

  Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)

  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

 • Спејс Џем: Ново наследство

  среда

  1.6.22

  07:35

  Спејс Џем: Ново наследство

  Space Jam: A New Legacy (2021)

  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко патување е луда мешаница на два света којшто открива...

 • Патролни шепи

  среда

  1.6.22

  11:05

  Патролни шепи

  PAW Patrol: The Movie (2021)

  Кога нивниот ривал Хамдингер, станува градоначалник на Адвенчер Сити и почнува да прави хаос, Рајдер и херојските кученца одат да се соочат со предизвикот. По патот, тимот добива помош од новиот сојузник - остроумниот...

 • Алвин и верверичките

  среда

  1.6.22

  12:15

  Алвин и верверичките

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин,...

 • Алвин и верверичките: Второ цивкање

  среда

  1.6.22

  13:55

  Алвин и верверичките: Второ цивкање

  Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel (2009)

  Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се запознаваат со рамен на нив - можеби и повеќе - новото...

 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  среда

  1.6.22

  15:40

  Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked (2011)

  Дејв и верверичките уживаат во забавата на луксузното крстосување, но нивниот одмор тргнува во неочекувана насока, до еден остров, што го нема на мапите. Сега, Алвин и пријателите бараат начин да се вратат во...

 • Капетан мортен и краљица паукова

  четврток

  2.6.22

  10:25

  Капетан мортен и краљица паукова

  Captain Morten and the Spider Queen (2018)

  Филм о дјечаку који учи како преузети контролу над својим животом када се стисне на величину кукца и мора у својем броду играчки пловити поплављеним кафиќем. Мортен се прије него што одрасте мора стиснути. Израѓује...

 • Скуби Ду!

  четврток

  2.6.22

  17:25

  Скуби Ду!

  Scoob! (2020)

  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие откриваат дека Скуби има тајно потекло и епска...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.