Филмови Страница 1

 • Хотел Трансилванија 2

  сабота

  22.6.24

  06:00

  Хотел Трансилванија 2

  Hotel Transylvania 2 (2015)

  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата чудовишна хотелска политика на Дракула конечно е олабавена и...

 • Скокалче

  сабота

  22.6.24

  07:46

  Скокалче

  Hop (2011)

  Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот! Спојувајќи ја модерната анимација со акција во живо, филмот...

 • Бетмен: Уништувањето на Готам

  сабота

  22.6.24

  09:21

  Бетмен: Уништувањето на Готам

  Batman: The Doom That Came to Gotham (2023)

  Оваа застрашувачка и бизарна приказна на „DC Elseworlds“ е спој на светот на Бетмен и космичката хорор фикција на Х.П. Лавкрафт. Враќајќи се од децениското патување по нови откритија, Брус Вејн се враќа во Готам Сити,...

 • Малата Акила

  сабота

  22.6.24

  12:15

  Малата Акила

  Akeelah and the Bee (2006)

  Млада девојка од Јужен Лос Анџелес се обидува да стигне до националниот натпревар по спелување.

 • Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  сабота

  22.6.24

  14:22

  Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)

  Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат неговото постоење. Кога хероите се судираат за тоа како да се справат со нова закана, Мајлс мора да...

 • Куќа на чудовишта

  сабота

  22.6.24

  14:25

  Куќа на чудовишта

  Monster House (2006)

  Дури и за 12-годишник, Д. Џ. Волтерс има огромна фантазија. Тој е убеден дека неговиот сосед Хорас Неберкракер, кој ги тероризира децата од целото соседство, е одговорен за таинственото исчезнување на г-ѓа...

 • 27

  недела

  23.6.24

  03:35

  27

  27 (2023)

  Алис денес има 27 години. И покрај тоа што малку се гуши, таа сè уште живее со родителите и настојува да живее во своите соништа за да побегне од мрачното секојдневие.

 • Размер

  недела

  23.6.24

  03:45

  Размер

  Scale (2022)

  Возејќи по автопатот, Вил го губи чувството за размер. Како што се продлабочува неговата уништувачка зависност од дрога, тој се бори да се потсети на редоследот на настаните што доведоа до неговата тешка ситуација,...

 • Куќа на чудовишта

  недела

  23.6.24

  04:10

  Куќа на чудовишта

  Monster House (2006)

  Дури и за 12-годишник, Д. Џ. Волтерс има огромна фантазија. Тој е убеден дека неговиот сосед Хорас Неберкракер, кој ги тероризира децата од целото соседство, е одговорен за таинственото исчезнување на г-ѓа...

 • Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат

  недела

  23.6.24

  06:00

  Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат

  HOTEL TRANSYLVANIA 3: SUMMER VACATION (2018)

  Придружете му се на Вашето омилено семејство од чудовишта кога одат на одмор на еден луксузен брод. Но, одморот се претвора во кошмар, кога Драк се вљубува во таинствената капетанка на бродот, Ерика, која има една...

 • Пиксели

  недела

  23.6.24

  07:42

  Пиксели

  Pixels (2015)

  Кога вонземјаните ги толкуваат класичните видеоигри како објавување војна, тие ја напаѓаат Земјата користејќи ги игрите како модели за нападите. Како одговор, претседателот на САД ги ангажира своите поранешни другари...

 • Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  недела

  23.6.24

  08:10

  Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)

  Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат неговото постоење. Кога хероите се судираат за тоа како да се справат со нова закана, Мајлс мора да...

 • Среќен змеј

  недела

  23.6.24

  09:50

  Среќен змеј

  The Lucky Dragon (2009)

  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните сили не го покажат неговиот вистински идентитет. Нурнете...

 • Мадагаскар: Бегство во Африка

  недела

  23.6.24

  10:35

  Мадагаскар: Бегство во Африка

  Madagascar: Escape 2 Africa (2008)

  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това предаден в зоопарк. След това се връщаме обратно в...

 • Зелениот Фенер: Чувајте се од мојата моќ

  недела

  23.6.24

  10:56

  Зелениот Фенер: Чувајте се од мојата моќ

  Green Lantern: Beware My Power (2022)

  Во овој возбудлив филм на DC Universe, ќе се издигне најновиот Зелен Фенер на Земјата! Кога на поранешниот маринец Џон Стјуарт му е доделен Моќниот прстен, тој го води на опасна мисија и влегува во галактичка војна со...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.