СОДРЖИНА

Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие отпадници ќе мораат да откријат што планираат прасињата.
Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во островскиот рај населен со среќни пилиња што не летаат, пилето Ред, кое има голем проблем со лутината, заедно со брзото пиле Чак и нервозниот Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие чудни отпадници ќе мораат да откријат што планираат прасињата.

Слики

Филмот на лутите птициFoto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2016 Rovio Animation Oy. All Rights Reserved.Филмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинџаго филм (2017)

  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Викинг Вики и чаробни мач (2019)

  image
  Виц је млади Викинг као ниједан други: није баш јак, али веома је паметан. Када његов отац Халвар, сеоски поглавар, украде од свог заклетог непријатеља маг чни...
 • Сунѓерот Боб: Сунѓер на суво (2015)

  image
  Кога еден злобен пират го краде рецептот за хамбургерите „краби пети“, Сунѓерот Боб и пријателите излегуваат на брегот за да ја вратат украдената формула. За да...
 • Астерикс Галот (1967)

  image
  Астерикс, најлукавији ратник галског села које се упорно одупире римској окупацији, мора да спасе њиховог друида који кува чаробне напитке када га киднапује један...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.