рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.43/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие отпадници ќе мораат да откријат што планираат прасињата.
Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во островскиот рај населен со среќни пилиња што не летаат, пилето Ред, кое има голем проблем со лутината, заедно со брзото пиле Чак и нервозниот Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие чудни отпадници ќе мораат да откријат што планираат прасињата.

Слики

Филмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птициФилмот на лутите птици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Блинкy Билл: Неустрашива коалица (2015)

  денес
  image
  Малени Блинки Бил је авантуриста у срцу и сања о одласку из малог града у потрази за несталим оцем. Када открије мистериозни знак који упуќује на његовог оца,...
 • Скуби Ду! (2020)

  денес
  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Далеку (2019)

  денес
  image
  По мистериозен авионски пад, младо момче патува преку егзотичен остров на мотор, обидувајќи се да избега од мрачен дух и да се врати дома. Патем создава серија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.