poster

Филмот на лутите птици 2

The Angry Birds Movie 2 (2019)

Анимација, Комедија, Акција, Семеен, Криминал, Авантура | Финска, САД, Австралија, Канада, Обединетото Кралство
Режисер: John Rice, Thurop Van Orman
STAR Movies | 6.6.24 | 13:05

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(16 гласови)

Содржина

Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, нелетачките лути птици се здружуваат со неколку зелени прасиња за да формираат лабилно примирје и да состават супертим за да си ги спасат домовите.
Нелетачките лути птици и пресметливите зелени прасиња ги носат своите несогласувања на ново ниво во „Филмот на лутите птици 2!“ Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, Ред, Чак, Бомб и Големиот Орел ја вклучуваат Силвер, сестрата на Чак, и се здружуваат со прасињата Леонард, неговата помошничка Кортни и Гери за да формираат нестабилно примирје и да состават супертим за да си ги спасат домовите.

Слики

Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2Филмот на лутите птици 2

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Рио 2 (2014)

  image
  По пристигнувањето, Блу и Џул ги запознаваат локалните жители, вклучително и Едуардо, харизматичен татковски водач со строги правила, кој станува комична пречка...
 • Маскирани шпиони (2019)

  image
  Супер шпионот Ленс Стерлинг и научникот Волтер Бекет се крајни спротивности. Ленс е фин, љубезен и софистициран. Волтер... не е. Но кога настаните одат во...
 • Дулитл (2020)

  image
  Откако ја изгуби сопругата пред седум години, ексцентричниот Д-р Џон Дулитл (Downey), познат доктор и ветеринар од Англија на кралицата Викторија, се осамува зад...
 • Том и Џери: Робин Худ и весели миш (2012)

  image
  Зли шериф од Нотингема ухватио је Робина Худа и његова љубав, леди Марион, суочава се са смртном опасношќу у рукама принца Џона. Могу ли заклети непријатељи Том и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.