ФИЛМОВИ Страница 1

 • Ибица

  сабота

  1.10.22

  17:30

  Ибица

  Ibiza (2019)

  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот син му нуди ултиматум: ако матурира, може да избере место...

 • Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  сабота

  1.10.22

  17:55

  Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006)

  Бивши обични библиотекар, сада велики авантуриста креќе у потрагу за легендарним рудницима краља Соломона. Флин Карсен био је тихи књишки мољац, који иза себе има 12 факултетских диплома, шест магистарских и 4...

 • Кунг фу панда

  сабота

  1.10.22

  18:25

  Кунг фу панда

  Kung Fu Panda (2008)

  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната продавница за тестенини. Тој е неочекувано избран да...

 • Почудно од фикција

  сабота

  1.10.22

  18:45

  Почудно од фикција

  Stranger Than Fiction (2006)

  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го очекува смрт.

 • Официјална конкуренција

  сабота

  1.10.22

  19:00

  Официјална конкуренција

  Competencia oficial (2021)

  Кога претприемач-милијардер импулсивно одлучува да создаде легендарен филм, тој го бара најдоброто. Познатата филмска режисерка Лола Куевас (Пенелопе Круз) е регрутирана да го осмисли овој амбициозен потфат. Двајца...

 • Преку Чак до брак

  сабота

  1.10.22

  19:05

  Преку Чак до брак

  Good Luck Chuck (2007)

  Млади Чак се налази затворен у ормару с девојком Анишом, која ќе бацити чини на њега - свака жена коју буде заволео удаќе се за другог мушкараца. Двадесетдве године касније, Чак ради као успешни зубар заједно с својим...

 • Една и единствена

  сабота

  1.10.22

  19:15

  Една и единствена

  Den eneste ene (1999)

  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но само кога ќе остане бремена ќе открие дека заведувањето...

 • Старосватица

  сабота

  1.10.22

  19:55

  Старосватица

  Made of Honor (2008)

  Том (Патрик Демпси) води добар живот, успешан је и привлачан. Он има најбољу пријатељицу, љупку Хану (Мишел Монаган), која је једина константа у његовом животу, особа на коју увек може да се ослони. То је савршена...

 • Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  сабота

  1.10.22

  20:00

  Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  The Librarian III: The Curse of the Judas Chalice (2008)

  После низа узбудљивих авантура, Флин на аукцији уметничких предмета купује дрвени камен мудрости, након чега га оставља девојка. То му веома тешко пада, па његови пријатељи сматрају да је дошло време да оде на неки...

 • Магија во Рим

  сабота

  1.10.22

  20:15

  Магија во Рим

  When in Rome (2010)

  Бет је млада, амбициозна жена без среќе у љубави. На путовању у Рим, импулсивно краде новчиќе из фонтане љубави, након чега многи мушкарци почињу да јој се удварају.

 • Тројца за танго

  сабота

  1.10.22

  20:15

  Тројца за танго

  Three to Tango (1999)

  Шармантан и забаван филм у стилу класичних романтичних комедија. Метју Пери одличан је као смотани, симпатични архитекта, изнова доказујуќи свој таленат изграѓен у "Пријатељима", а Нев Кембел одушевљава као његов...

 • Неочекувано страдање

  сабота

  1.10.22

  20:20

  Неочекувано страдање

  The Chaperone (2011)

  Реј Бредстон е возач, којшто сака да живее чесен живот по излегувањето од затвор, да ѝ биде добар татко на ќерката и да се искупи пред бившата жена. Додека се бори за чесен живот, ќе добие понуда за грабеж на банка....

 • Романтичари

  сабота

  1.10.22

  21:05

  Романтичари

  The Romantics (2010)

  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по дипломирањето, планираат да се венчаат, а нивните...

 • Педесет нијанси на црна

  сабота

  1.10.22

  22:05

  Педесет нијанси на црна

  Fifty Shades of Black (2016)

  Со пародијата „Педесет нијанси на црна“, американскиот актер, комичар, продуцент и сценарист Марлон Вејанс навлезе во кралицата на еротската романтична драма - незапирливата сензација на „Педесет нијанси на сива“....

 • Игра во четворка

  сабота

  1.10.22

  22:35

  Игра во четворка

  Détrompez-vous (2007)

  Керол (Алис Taлјони), илустраторка на детски книги, договара визита на гинеколог. Се покажува дека тоа е нејзиниот познаник Лионел (Франсоа Клузе). Керол и Лионел за време на оваа визита случајно откриваат дека...

Почеток « 1 2 3 ... 14 15 16 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.