Филмови Страница 1

 • Пилешко за Линда!

  четврток

  25.7.24

  03:20

  Пилешко за Линда!

  Linda veut du poulet ! (2023)

  Полет се чувствува виновна откако неправедно ја казнила својата ќерка Линда и би направила се за да ѝ надомести. Таа дури и би правела пилешко со пиперки, иако не знае да готви. Но како ќе најде кокошка на денот на...

 • Кофеин

  четврток

  25.7.24

  03:25

  Кофеин

  Caffeine (2006)

  Во необичен лондонски паб доаѓа до “борба на полови”, кога врските помеѓу шефовите и персоналот ќе ги нарушат срамното откривање на нивните сексуални игри.

 • Некоја друга љубов

  четврток

  25.7.24

  03:45

  Некоја друга љубов

  The Next Best Thing (2000)

  Аби, уморна од неуспешни врски, една вечер води љубов со својот геј пријател; се договараат да го одгледаат заедно бебето.

 • Деца шпиони 2: Остров на изгубените соништа

  четврток

  25.7.24

  03:50

  Деца шпиони 2: Остров на изгубените соништа

  Spy Kids 2: Island of Lost Dreams (2002)

  Филмот ги прикажува идните авантури на Кармен и Јуни Кортез, кои сега официјално се агенти на ОСС. Нивната нова мисија е да го спасат светот од луд научник кој живее на еден вулкански остров населен од чудни...

 • Вљубената Стела

  четврток

  25.7.24

  04:10

  Вљубената Стела

  Stella est amoureuse (2022)

  За Стела, тоа е нејзината последна година во средно училиште. Но таа вели дека не ѝ е грижа! Таа година го открива познатиот париски клуб, „Бан Душ“, 80-тите и неговите луди ноќи. Нејзините пријатели учат, татко ѝ...

 • Џерод Кармајкл: Ротениел

  четврток

  25.7.24

  05:01

  Џерод Кармајкл: Ротениел

  Jerrod Carmichael: Rothaniel (2022)

  Џерод Кармајкл се враќа на HBO за неговиот трет стенд-ап настап снимен пред жива публика во легендарниот Блу ноут џез клуб во Њујорк.

 • Овцата Шон: Ламите на фармерот

  четврток

  25.7.24

  06:00

  Овцата Шон: Ламите на фармерот

  Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas (2015)

  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични, многу подвижни лами. Воодушевен од нивните фантастични...

 • Роза

  четврток

  25.7.24

  06:00

  Роза

  Rose (2022)

  Сместена во текот на една недела, „Роза“ е приказна за две сестри Ингер и Елен, и како нивната врска е предизвикана на многу очекуваното патување со автобус за Париз. Кога Ингер ѝ кажува на групата дека се бори со...

 • Дјус Бигалоу: Машки жиголо

  четврток

  25.7.24

  06:00

  Дјус Бигалоу: Машки жиголо

  Deuce Bigalow: Male Gigolo (1999)

  Дјус е наивен, добронамерен чистач на аквариуми кој е многу посветен и среќен со својата работа. Но неговиот живот се менува драматично кога тој е најмен да исчисти едно базенче со риби во еден луксузен станбен...

 • Божиќ на фармата

  четврток

  25.7.24

  06:00

  Божиќ на фармата

  Christmas on the Farm (2021)

  Клементајн Џонс е австралиска авторка чија автобиографска книга за животот на фарма во Квинсленд е снимена од моќните издавачи „Лондон и Лондон“. Но, вистината е дека „Клементајн“ е всушност Еми Џонс, жена од Њујорк,...

 • Мачорот во чизми

  четврток

  25.7.24

  07:30

  Мачорот во чизми

  Puss in Boots (2011)

  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец. Додека се обидува да ги украде волшебните гравчиња од...

 • Штрумфови: Скриеното село

  четврток

  25.7.24

  07:30

  Штрумфови: Скриеното село

  Smurfs: The Lost Village (2017)

  Во ова целосно анимирано, ново продолжение на „Штрумфови, една таинствена карта ги носи Штрумфета и нејзините најдобри пријатели Текнувало, Трапчо и Мајсторче на возбудлива трка низ Забранетата Шума, полна со волшебни...

 • Човекот по име Ото

  четврток

  25.7.24

  07:51

  Човекот по име Ото

  A Man Called Otto (2022)

  Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша...

 • Уште Хани фалеше

  четврток

  25.7.24

  08:15

  Уште Хани фалеше

  Now Add Honey (2015)

  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...

 • Мала црна книшка

  четврток

  25.7.24

  09:10

  Мала црна книшка

  Little Black Book (2004)

  Стејси Холт, продуцентка на денско ток-шоу, е збунета од тоа што нејзиното момче Дерек не сака да зборува за своите претходни врски. Поттикната од својата колешка Барб, Стејси скришум погледнува во неговиот личен...

Почеток « 1 2 3 ... 17 18 19 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.