ФИЛМОВИ Страница 1

 • Машиновозачот

  понеделник

  29.11.21

  08:00

  Машиновозачот

  Train Master (2008)

  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер, 32 годишниот наследник Во Њу Јорк го наговорува својот...

 • Напуштени град

  понеделник

  29.11.21

  08:32

  Напуштени град

  Napušteni grad

  Филм о животу талијанске мањине у бившој Југославији, испричан кроз судбину истарског градиќа Завршја (Пиемонте) који је готово потпуно напуштен и уништен. Гиги је био један од ријетких људи који су тамо остали након...

 • Бразил

  понеделник

  29.11.21

  08:35

  Бразил

  Brazil (1985)

  Бирократ во ретро-иден свет се обидува да поправи административна грешка и станува непријател на државата.

 • Урбанија

  понеделник

  29.11.21

  08:40

  Урбанија

  Urbania (2000)

  Серија урбани легенди се преплетуваат во животот на еден несреќен маж, којшто во Њујорк бара еден таинствен странец...

 • Оставете ги сите да зборуваат

  понеделник

  29.11.21

  08:45

  Оставете ги сите да зборуваат

  Let Them All Talk (2020)

  Филмот ја раскажува приказната за една позната авторка (Мерил Стрип) која патува со некои стари пријателки за да се забавува и да залечи стари рани. Нејзиниот внук ѝ се придружува и се вљубува во една млада...

 • Чудесна божиќна операција

  понеделник

  29.11.21

  08:50

  Чудесна божиќна операција

  Once Upon a Christmas Miracle (2018)

  Невјеројатна прича темељена на истинитом догаѓају о трансплантацији која је довела до чудесне љубави.

 • Тренуци одлуке

  понеделник

  29.11.21

  08:53

  Тренуци одлуке

  Trenutki odlocitve (1955)

  У једном окупираном граду Словеније ради доктор Корен. Белогардејци му доводе рањеног партизана на операцију. Да би спасао партизана, Корен убија белогардејског поручника. У бјегу из града са рањеником, Корена води...

 • БЕНИ СЕ ВРАЌА КУЌИ

  понеделник

  29.11.21

  09:10

  БЕНИ СЕ ВРАЌА КУЌИ

  BENY - BACK TO THE WILD (2011)

 • Заслепен

  понеделник

  29.11.21

  09:15

  Заслепен

  Bedazzled (2000)

  Филм почиње причом Елиота Ричардса (Брендан Фрасер). Његов живот је неуспешан и нема с ким да поприча. У наставку филма среќе жену која је наводно ѓаво. Елиот Ричардс јој није прво веровао, али када му је она дала...

 • Брегзит

  понеделник

  29.11.21

  09:35

  Брегзит

  Brexit (2019)

  Бенедикт Камбербач игра во оваа точна и уверлива драма, која се одвива зад сцената на кампањата за референдумот за Брегзит. Филмот ја следи кампањата од перспектива на непознатите стратези во двата кампа. Бенедикт...

 • Дадилка за фудбал

  понеделник

  29.11.21

  09:35

  Дадилка за фудбал

  Au Pair, Kansas (2011)

  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата љубов кон фудбалот со градчето во Канзас.

 • Случајни пролазник

  понеделник

  29.11.21

  10:28

  Случајни пролазник

  Slučajni prolaznik (2012)

  Темпераментна Она (Елизабета Кукиќ) и повучени Он (Игор Хамер) пар су загребачких клошара који унаточ честим меѓусобним сваѓама дијеле заједнички стамбени простор, при чему је плахи Он несретно заљубљен у Њу, оцвалу...

 • Опсесивна љубов

  понеделник

  29.11.21

  10:30

  Опсесивна љубов

  Swimfan (2002)

  Бен Кронин е поранешен деликвент, чие што минато е уништено поради продажба и користење дрога. Тој ќе се обиде да го смени животот со помош на неговата девојка Ејми. Ќе почне да тренира пливање и наскоро ќе стане...

 • Мија и белиот лав

  понеделник

  29.11.21

  10:35

  Мија и белиот лав

  Mia et le lion blanc (2018)

  Семејството на Мија се сели во Јужна Африка за да управува со фарма со лавови. Мија развива посебна врска со Чарли, млад бел лав. Три години подоцна, таа ја открива потресната вистина – Чарли ќе биде продаден на...

 • Божиќ у Гленброокеу

  понеделник

  29.11.21

  10:40

  Божиќ у Гленброокеу

  A Glenbrooke Christmas (2020)

  У жељи да је прихвате као обичну особу, насљедница одлази у Гленброоке, гдје открива радости једноставног Божиќа, заједнице, па чак и љубави.

Почеток « 1 2 3 ... 51 52 53 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.