рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 10/10

“Само едно е, едно е наше маало“ - стиховите на почеток на една од најомилените детски серии со која израснаа многу генерации. Таа е прва мултиетничка серија која ги учеше малите да ги прифаќаат сите без разлика кој од каде доаѓа. да се сакаме, да се забавуваме, да се дружиме. После 18 години повторна средба ...

Се прикажува на каналите:

Naša TV  

Следна епизода:

денес
09:00
Наше маало, Детска играна серија
вторник
09:00
Наше маало, Детска играна серија
четврток
09:00
Наше маало, Детска играна серија
9.3.24
09:00
Наше маало, Детска играна серија
Препораки
 • Коцкиќеве приче

  image
  У години читања најшаренији телевизијски канал, РТЛ Коцкица, својим је малим и великим гледатељима припремио прикладан и посве нов едукативно-забаван серијал....
 • Цртеж дана (2016)

  image
  Дјецо, шаљите нам цртеже са својим подацима на адресу: РТЛ Коцкица, Крапинска 45, 10000 Загреб и освојите вриједне награде! Награѓене цртеже показујемо у емисији...
 • Весела учионица (2021)

  image
  Нови едукативно-забавни серијал из веселе радионице РТЛ Коцкице намијењен је дјеци предшколске доби и служи као својеврсна припрема за почетак основношколског...
 • Свијет у нама (2021)

  image
  'Свијет у нама' нови је едукативно-забавни серијал посвеќен дјеци, али и родитељима те формат какав још нисмо имали прилике гледати на нашем програму. Овај пут у...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.