poster

Зелена милја

The Green Mile (1999)

Режисер: Frank Darabont


рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(167 гласови)

Слики

Зелена милјаЗелена милјаNBCUЗелена милјаNBCUЗелена милјаNBCUЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаЗелена милјаNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Куќата на злото (2017)

  image
  Во најизвртената приказна на Агата Кристи, сомнителните околности околу смртта на богат патријарх ги истражува Чарлс Хејворд (Макс Ајронс), шпион кој станал...
 • Shepherds and Butchers (2016)

  image
  SHEPHERDS AND BUTCHERS follows a jaded lawyer, John Weber (Steve Coogan), who takes on a seemingly hopeless multiple murder case and uncovers scandalous...
 • Steirerwut (2020)

  image
  A body is found in the hills of Styria. At first glance, it appears to be the suicide of a drunkard, but an investigation reveals that a murder has been...
 • Евтини приказни (1994)

  image
  Животите на двајца платени убијци на мафијата, боксер, сопруга на гангстер и двајца ситни бандити се испреплетува во четири приказни за насилство и искупување.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.