Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и ништо не е како што изгледа. А никој не ја игра играта подобро од Дон Дрејпер.
Сместена во 60-тите на 20-тиот век во Њујорк, стилизираната и провокативна драма „Момците од Медисон“ ги следи животите на немилосрдните мажи и жени од една рекламна агенција на авенијата „Медисон“, кои прават уметност од продажбата во свет што е движен од егото. Добитник на „Еми“ и победник на „Златни глобуси“, „Момците од Медисон“ го следи конфликтниот свет на Дон Дрејпер (Џон Хем), најголем во светот на рекламите (и обожаван од дамите), како и на колегите од познатата Рекламна агенција „Стерлинг Купер и Дрејпер Прајс“. Додека Дон се бори во агенцијата и во спалната, тежнее да биде чекор напред во променливото време и пред младите директори што му се зад петиците. Серијата ги отсликува и улогите на мажите и жените во оваа епоха и го истражува човековиот карактер под закрилата на традиционалните семејни вредности во 60-тите.

Се прикажува на каналите:

Pickbox TV  

Беше на каналите:

Superstar 2  Stinet  Nova S  Jolly HD  FOX Movies  ZDF  RTRS  RTV21  HTV3  Novi Pazar  FOX Life  HTV1  

Следна епизода:

денес
18:40
Момците од Медисон 5, Еп. 5
денес
22:45
Момците од Медисон 5, Еп. 5
Утре
18:30
Момците од Медисон 5, Еп. 6
Утре
22:45
Момците од Медисон 5, Еп. 6
четврток
18:40
Момците од Медисон 5, Еп. 7
четврток
22:45
Момците од Медисон 5, Еп. 7
петок
18:35
Момците од Медисон 5, Еп. 8
петок
23:30
Момците од Медисон 5, Еп. 8
ПРЕПОРАКИ
 • The Comey Rule (2020)

  image
  Emmy® winners Jeff Daniels and Brendan Gleeson star as former FBI Director James Comey and President Donald J. Trump in this limited event series that tells the...
 • Милијарди (2016)

  image
  Комплексна драма о улози политике у свету њујоршких високих финансија. Изванредни магнат хеџ фондова, Боби Екс Екселрод, и дрски државни тужилац, Чак Роудс,...
 • Докторка Фостер (2015)

  image
  Доктор Џема Фостер је среќно удата за граѓевинског предузетника када посумња да је супруг вара са својом асистенткињом. Одлучи да доѓе до праве истине, али током...
 • Овде почнува сѐ (2020)

  image
  Аугуст Арманд институт један је од најпрестижнијих кулинарских школа у Француској. Изванредност, прецизност и дисциплина мантре су ове установе, коју води...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.