рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(18 гласови)

Содржина

1930's. The crazy ambition of the monarch to prove that he comes of an ancient noble family brings a foreign historian to Albania. The foreigner will work among the authorities of an unknown prefecture of the kingdom, degenerated and ignorant people, who being involved into comic situations will become ridiculous and will be disdained.

Улоги
Сцеарист:
времетраење: 70 мин

Слики

Historiani dhe kameleonëtHistoriani dhe kameleonëtHistoriani dhe kameleonët

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.