КИНО Страница 1

 • Опседнатост
  U kinima od 30.1.20

  Опседнатост

  The Turning (2020)

  Овој Февруари, филмот The Turning нѐ носи на еден мистериозен имот во преградито Меин, каде новата дадилка Кејт е задолжена за грижата на две сирачиња, Флора и Мајлс. Многу набрзо, открива дека куќата а и двете деца...

 • Клер Дарлинг
  U kinima od 30.1.20

  Клер Дарлинг

  La dernière folie de Claire Darling (2018)

  Во Вердерон, мало село во Оиз, доаѓа летото и Клер Дарлинг е решена да го живее овој ден, како последен. Одлучува да ја испразни својата куќа и да исфрли сѐ, без разлика што е - од Тифани лампи до колекторски...

 • Малите жени
  U kinima od 23.1.20

  Малите жени

  Little Women (2019)

  Филм базиран на истоимената книга во која се пишува за животот на четирите сестри, Ејми, Џо, Бет и Мег и нивното растење во Америка по Граѓанската војна. Иако многу различни една од друга, сестрите Марч цврсто стојат...

 • Господа
  U kinima od 23.1.20

  Господа

  The Gentlemen (2020)

  THE GENTLEMEN го следи американскиот експат, Мики Пирсон(Метју Меконахи) кој изградил високо профитна империја за марихуана во Лондон. Кога ќе излезе муабет дека Мики сака засекогаш да излезе од бизнисот и да го...

 • Пијавици
  U kinima od 16.1.20

  Пијавици

  Pijavice (2019)

  Петар Мириќ е писател кој јавно, преку локалната ТВ станица, ги изнесува своите лични ставови кои се спротивставени со принципите на политичкиот режим на претседателот Милошевиќ. Веќе следниот ден на писателот ќе...

 • Дулитл
  U kinima od 16.1.20

  Дулитл

  Dolittle (2020)

  Откако ја изгуби сопругата пред седум години, ексцентричниот Д-р Џон Дулитл (Downey), познат доктор и ветеринар од Англија на кралицата Викторија, се осамува зад високите ѕидови на куќата Дулитл само со својата...

 • Диви и среќни
  U kinima od 16.1.20

  Диви и среќни

  Wildlings (2019)

  Младата Боријана сонува да стане шампион во мотоцикли, наместо тоа е разочарана разведена жена која се занимава со чистење домови. Мила сака да биде писателка, но пишува само мејлови и летоци во кол-центарот каде што...

 • Фалко
  U kinima od 16.1.20

  Фалко

  Falco (2019)

  Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци, една убава работна ноќ sвони по телефон и најавува дека ќе стане политичар, затоа што во округот Лежа по...

 • Лоши момци засекогаш
  U kinima od 16.1.20

  Лоши момци засекогаш

  Bad Boys for Life (2020)

  Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го...

 • 1917
  U kinima od 09.1.20

  1917

  1917 (2019)

  Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат непријателски територии и да пренесат порака која ќе го...

 • Клетва
  U kinima od 02.1.20

  Клетва

  The Grudge (2020)

  Откако една млада мајка ја убива својата фамилија во нивната куќа, детектив се обидува да го истражи мистериозниот случај, но открива дека куќата е опседната со одмазднички дух. Откако сфаќа дека духот е сега решен да...

 • Тие се бомби
  U kinima od 26.12.19

  Тие се бомби

  Bombshell (2019)

  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на неговиот мандат.

 • Реџеп Иведик
  U kinima od 26.12.19

  Реџеп Иведик

  Recep İvedik 6 (2019)

  Откако пристигнуваат во Кенија и почнуваат со сафари турата, двајцата трапави другари се губат во саваната и се наоѓаат меѓу две ривалски племиња. Многу авантури го очекуваат Реџеп во оваанепозната и егзотична земја,...

 • Маскирани шпиони
  U kinima od 26.12.19

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг(Вил Смит) и научникот Волтер Бекет(Том Холанд) се речиси скрос спротивни еден од друг. Ленс е елегантен и пријатен. Волтер...не е. Но кога настаните почнуваат да одат во обратна насока од...

 • Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер
  U kinima od 19.12.19

  Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019)

  Никој не е навистина заминат...Патувањето на Реј продолжува и сагата на Скајвокер завршува во Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер, во кино во декември 2019. Билети во продажба од 22.10.2019.

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.