ФИЛМОВИ Страница 1

 • Навивачки: Борба до крај

  петок

  17.1.20

  16:15

  Навивачки: Борба до крај

  Bring It On: Fight to the Finish (2009)

  Силна, паметна навивачка со шпанско потекло се префрла во шминкерско средно училиште и мора да се натпреварува за место во навивачкиот тим чиј водач има многу натпреварувачки дух.

 • Лусија де Б.

  петок

  17.1.20

  16:35

  Лусија де Б.

  Lucia de B. (2014)

  Psihološki triler, zasnovan na jednom od najkontroverznijih sudskih slučajeva u Holandiji. Medicinska sestra Lusija de Berk osuđena je na doživotnu robiju zbog navodnog ubistva najmanje sedam beba i starijih ljudi......

 • Најубавото време во годината

  петок

  17.1.20

  16:35

  Најубавото време во годината

  The Most Wonderful Time of The Year (2008)

  Samohrana zaposlena mama Dženifer nema vremena da brine o svojim osećanjima dok njen ujak ne dođe za Božić s čovekom kog je upoznao u avionu. Morgan i Dženifer se svide jedno drugom i ona shvata da je to najbolji...

 • Кинг Конг

  петок

  17.1.20

  17:55

  Кинг Конг

  King Kong (2005)

  Амбициозен филмски продуцент ги принудува својата екипа и бродска посада да отпатуваат до мистериозен остров на кој има огромен мајмун кој ќе го шармира главната актерка. Главна улога: Наоми Ватс.

 • Лажго, лажго

  петок

  17.1.20

  18:20

  Лажго, лажго

  Liar Liar (1997)

  Адвокатот и патолошки лажго Флечер Рид, открива дека не може да каже лага 24 часа откако син му ја кажува својата роденденска желба. Тој се обидува да ги задржи својата фирма и својот живот кога неговата уста почнува...

 • Легенда за востанието

  петок

  17.1.20

  18:35

  Легенда за востанието

  Michael Kohlhaas (2013)

  Во 16 век, препродавачот на коњи Мајкл Колхас има среќен и просперитетен семеен живот. Кога еден благородник кон него се однесува неправедно, овој цврст човек собира војска и предизвикува востание во земјата за да си...

 • Немогуће

  петок

  17.1.20

  20:05

  Немогуће

  Lo imposible (2012)

  Film je zasnovan na istinitoj priči o porodici, koja je preživela cunami 2004. godine. Smrtonosni plimski talas odneo je hiljade žrtava. Marija, Henri i njihova tri sina otišli su na zimski odmor u Tajland, radujući...

 • Четири браќа

  петок

  17.1.20

  20:55

  Четири браќа

  Four Brothers (2005)

  Nakon što im je majka ubijena tokom pljačke prodavnice, otuđena braća se ponovo ujedinjuju da se osvete i preuzmu stvar u svoje ruke. Prkoseći policijskim naređenjima, braća kreću u poteru za organizatorom ubistva....

 • Љубовта не се планира

  петок

  17.1.20

  21:00

  Љубовта не се планира

  Love Happens (2009)

  Elois Čandler odrekla se muškaraca i odlučila da se potpuno fokusira na svoj cvećarski posao. Međutim, kada sretne Burka u hotelu u kojem on drži predavanje, dolazi do trenutne i obostrane privlačnosti. Ali, da li će...

 • Дупка без дно

  петок

  17.1.20

  21:00

  Дупка без дно

  The Money Pit (1986)

  Млада двојка се мачи да поправи пропадната куќа.

 • Жито

  петок

  17.1.20

  21:00

  Жито

  Grain (2017)

  Постапокалиптична приказна поставена во свет поделен меѓу градовите и земјоделските зони, управувани од корпорации и населени со елити, и областите Мртви Земји, каде што генетски некомпатибилни имигранти страдаат од...

 • Ден на мајката

  петок

  17.1.20

  21:00

  Ден на мајката

  Mother's Day (2016)

  Спојувајќи ги Џенифер Анистон, Кејт Хадсон и Џулија Робертс заедно со Џејсон Судеикис, оваа комедија нѐ кани на многу смеа, солзи и љубов додека три генерации се спојуваат во недела која завршува со Денот на мајката....

 • Лоши момци 2

  петок

  17.1.20

  21:00

  Лоши момци 2

  Bad Boys II (2003)

  Двајца полицајци од одделот за наркотици (Мартин Лоренс и Вил Смит) предводат една истрага за навлегувањето на дрогата екстази во Мајами. Нивната истрага води до еден опасен мафијашки шеф кој предизвикал војна во...

 • ИГРАН ФИЛМ

  петок

  17.1.20

  22:15

  ИГРАН ФИЛМ

 • Јуниор

  петок

  17.1.20

  22:25

  Јуниор

  Junior (1994)

  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.

Почеток « 1 2 3 ... 23 24 25 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.