ФИЛМОВИ Страница 1

 • Врати ја ноќта

  понеделник

  5.12.22

  23:35

  Врати ја ноќта

  Take Back the Night (2021)

  Станувајќи жртва на насилен напад од чудовиште, Џејн тргнува во лов на ѕверот кој се обидел да ја убие. Напорите на Џејн се засилуваат, но нејзиното вознемирувачко минато на употреба на дрога и душевна болест излегува...

 • Експлозија

  понеделник

  5.12.22

  23:55

  Експлозија

  Déflagrations (2021)

  На еден париски паркинг, експертот за бомби Соња, се наоѓа заробена со нејзиното синче и со ќерката на нејзиното момче Фред, во кола во која има антитенковска мина. Само нејзината експертиза и помошта од колегите ќе...

 • Празници код куќе

  вторник

  6.12.22

  00:00

  Празници код куќе

  A Homecoming for the Holidays (2019)

  Цоунтрy пјевачица Цхарлотте припрема нови албум, а истовремено с Маттом, бившим суборцем својега брата Рyана, гради куќу у граду.

 • Од самрак до зори

  вторник

  6.12.22

  00:10

  Од самрак до зори

  From Dusk Till Dawn (1996)

  Двајца опасни одметници во бегство киднапираат свештеник и неговите две деца и одат на југ во беден мексикански бар за да се засолнат. Наскоро сфаќаат дека не се во обичен бар кога тој почнува да се полни со опасни...

 • Градот на гревот

  вторник

  6.12.22

  00:10

  Градот на гревот

  Sin City (2005)

  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани, проститутки, очајни насилни. Некои бараат одмазда, а некои...

 • Игла во пластот на времето

  вторник

  6.12.22

  00:20

  Игла во пластот на времето

  Needle in a Timestack (2021)

  Во блиската иднина Ник и Џенн живеат во брачна среќа, сѐ додека нејзиниот бивш сопруг не го изврти времето за да ги раздели. Кога сеќавањата на Ник исчезнуваат, тој мора да одлучи што ќе жртвува за да го сочува она...

 • Оправдан сомнеж

  вторник

  6.12.22

  00:40

  Оправдан сомнеж

  Beyond a Reasonable Doubt (2009)

  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој...

 • Џекпот

  вторник

  6.12.22

  00:40

  Џекпот

  Arme Riddere (2011)

  Акцијата на филмот се случува во краина на пограничјето од Норвешка и Шведска, каде сретнуваме група од несмасни мажи: Оскар, Тор, Били и Затка и сите ги поврзува криминално минато. Работат во чудна фабрика, на некоја...

 • Мајка!

  вторник

  6.12.22

  00:55

  Мајка!

  Mother! (2017)

  Живеејќи мирен живот на село со својот маж поет (Хавиер Бардем), една млада жена (Џенифер Лоренс) започнува да се чувствува загрозена кога доаѓањето на еден мистериозен пар (Ед Харис и Мишел Фајфер) го нарушуваат...

 • Мора да кажам да?

  вторник

  6.12.22

  00:55

  Мора да кажам да?

  Do I Say I Do? (2017)

  Џесика тукушто ја завршила последната книга за издавачката фирма на своето поранешно момче Мајк и се надева дека ќе премине во конкурентската издавачка куќа, но мора да ја одработи уште промоцијата на книгата преку...

 • Бетовен

  вторник

  6.12.22

  01:00

  Бетовен

 • Бегај и пукај

  вторник

  6.12.22

  01:10

  Бегај и пукај

  The Ray (2022)

  Откако го напушта животот на криминал и насилство, Реј е реформирано добро момче, кое живее тивок семеен живот во предградието. Но кога неговото минато е откриено, Реј е уценуван да прифати уште една работа и да...

 • Браќа

  вторник

  6.12.22

  01:10

  Браќа

  Brothers (2009)

  Пред да замине на својата втора мисија во Авганистан, капетанот Сем Кахил ќе го прими во домот својот брат Томи, тукушто излезен од затвор. Кога Сем ќе исчезне во акција, а сите ќе помислат дека е мртов, Томи ќе се...

 • Игран филм

  вторник

  6.12.22

  01:15

  Игран филм

 • Камен, хартија и ножици

  вторник

  6.12.22

  01:30

  Камен, хартија и ножици

  Rock, Paper and Scissors (2019)

  Хезус и Марија Хозе живеат заедно во голема куќа која му припаѓала на нивниот неодамна починат татко. Нивната рутина е нарушена кога Магдалена, нивната полусестра, се враќа од Шпанија барајќи дел од наследството....

Почеток « 1 2 3 ... 69 70 71 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.