СОДРЖИНА

Nakon dugačke i brutalne, ali vrlo uspešne karijere u mafiji grada Marselja, Čarli Matej se okrenuo poštenom životu. Poslednje tri godine živi povučenim, mirnim porodičnim životom sa ženom i dvoje dece. Međutim, jednog hladnog zimskog jutra upadne u zasedu. Čarli je ostavljen na doku, sa 22 metka u svom telu. Na neki neverovatan način, on ipak uspeva da preživi I započne svoju osvetničku i krvavu potragu za jedinim čovekom koji bi se usudio da ga ubije .

Слики

22 Куршума22 Куршума22 Куршума22 Куршума22 Куршума22 Куршума

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Оружје (2010)

  сабота
  image
  Првата цел на новиот полициски режим е Рич, трговец со оружје. При една размена, нештата ќе тргнат наопаку, а Рич ќе го спаси еден стар пријател. Меѓу нив двајца...
 • Икс-мен почетоци: Вулверин (2009)

  денес
  image
  ИКС-МЕН ПОЧЕТОЦИ: ВУЛВЕРИН, првото поглавје од приказната за Икс-Мен, го поврзува Вулверин со неколку легенди од светот на Икс-Мен, во епска револуција која ги...
 • Ивица и Марица против злото (2013)

  денес
  image
  Близнаците Ела и Џона тргнуваат во ново, елитно училиште. Таму ќе го запознаат директорот Себастијан, којшто знае многу повеќе за нив отколку тие самите. По...
 • Терминатор: Спасение (2009)

  денес
  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.