рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 5.8/10
(67 гласови)

Содржина

Две децении по настаните во првиот „Терминатор“, остарената Сара Конор се обединува со Грејс, зајакнат супервоин од 2042-та и Т-800 за да заштитат млада девојка од напреден Терминатор модел од дистописката иднина.
Повеќе од две декади поминале откако Сара Конор го спречи Судниот ден, ја промени иднината и одново ја напиша судбината на човештвото. Дани Рамос (Наталија Рејес) живее едноставен живот во Мексико Сити со нејзиниот брат (Диего Бонета) и таткото кога високо напреден и смртоносен нов Терминатор – Рев-9 (Габриел Луна) – патува назад во времето за да ја улови и убие. Преживувањето на Дани зависи од соединување сили со два воина: Грејс (Мекензи Дејвис), зајакнат супервоин од иднината, и искусната Сара Конор (Линда Хамилтон). Како што Рев-9 безмилосно уништува сè и секого на неговиот пат ловејќи ја Дани, сите тројца се доведени до Т-800 (Арнолд Шварценегер) од минатото на Сара. кој може да биде нивната најдобра надеж.

Слики

Терминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбинаТерминатор: Мрачна судбина

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Терминатор: Спасение (2009)

  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
 • Трилогија Различна: Побунета (2015)

  image
  Откако открива дека не припаѓа во ниту една фракција, Беатрис мора да одлучи за својата иднина. Растргната меѓу општествените правила и сопствениот пат, за кој...
 • Игрите на гладните (2012)

  image
  Кетнис има 16 години и живее со нејзината мајка и помладата сестра во најсиромашната област на Панем, остаток од поранешните Соединети Американски Држави. Во...
 • Свемирски маринци (1997)

  image
  Радња филма прати младог војника по имену Џони Рико у његовој служби у мобилној пешадији, футуристичкој војној јединици. Рикова војна каријера напредује од...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.