рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.04/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Бетмен и Супермен се караат околу различните филозофии за видот на хероизам што е потребен за да се заштити светот. Сепак, тие двајцата наскоро се присилени да се соочат со уште поголема закана од злобниот милијардер Лекс Лутор.
Од режисерот Зак Шнајдер пристигнува „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, со Бен Афлек во улогата на Бетмен / Брус Вејн и со Хенри Кавил во улогата на Супермен / Кларк Кент во првото спојување на овие два лика на големиот екран. Додека Готам Сити стравува од нова закана, општеството е во дилема каков херој му е потребен. А додека Бетмен и Супермен војуваат меѓусебно, набргу се појавува нова закана што уште повеќе го загрозува човештвото.

Слики

Бетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Распалени пиштоли (2006)

  понеделник
  image
  ФБИ агент трага за комичарем из Лас Вегаса који је решио да “откуца” мафију. Али, пре него што постане заштиќени сведок, комичар одлази у казина Лејк Тахо да се...
 • Не е време за умирање (2021)

  понеделник
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  понеделник
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • Валтер брани Сарајево (1972)

  понеделник
  image
  Валтер брани Сарајево“ је култни југословенски партизански филм из 1972. године. Филм представља слободну интерпретацију биографије стварног антифашистичког борца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.