poster

Бетмен против Супермен: Зора на правдата

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Режисер: Zack Snyder

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(121 глас)

СОДРЖИНА

Бетмен и Супермен се караат околу различните филозофии за видот на хероизам што е потребен за да се заштити светот. Сепак, тие двајцата наскоро се присилени да се соочат со уште поголема закана од злобниот милијардер Лекс Лутор.
Од режисерот Зак Шнајдер пристигнува „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, со Бен Афлек во улогата на Бетмен / Брус Вејн и со Хенри Кавил во улогата на Супермен / Кларк Кент во првото спојување на овие два лика на големиот екран. Додека Готам Сити стравува од нова закана, општеството е во дилема каков херој му е потребен. А додека Бетмен и Супермен војуваат меѓусебно, набргу се појавува нова закана што уште повеќе го загрозува човештвото.

Слики

Бетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдатаБетмен против Супермен: Зора на правдата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборав (2013)

  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Црниот пантер (2018)

  image
  По смртта на татко му, кралот на Вакенда, Тчала, се враќа дома во изолираната но технолошки развиена африканска нација за да го наследи тронот. Но, кога повторно...
 • Терминатор: Спасение (2009)

  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.