ФИЛМОВИ Страница 1

 • Торнадо

  понеделник

  20.9.21

  12:40

  Торнадо

  Twister (1996)

  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот на најголемото торнадо: F5.

 • Џејмс Бонд 007: Октопуси

  понеделник

  20.9.21

  12:50

  Џејмс Бонд 007: Октопуси

  Octopussy (1983)

  Лажно Фаберже јајце и смртта на колега го водат Џејмс Бонд (Роџер Мур) во разоткривање на меѓународен шверц на скапоцени камења, предводен од мистериозната Октопуси (Мод Адамс), искористена да маскира нуклеарен напад...

 • Близу

  понеделник

  20.9.21

  15:05

  Близу

  Close (2019)

  Hired to protect a pampered mining heiress Zoe (Sophie Nélisse), bodyguard Sam (Noomi Rapace) finds herself tangled in a deadly conspiracy. When attackers target the heiress she's protecting, battle-hardened bodyguard...

 • Како се дресира змеј

  понеделник

  20.9.21

  16:00

  Како се дресира змеј

  How to Train Your Dragon (2010)

  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во долгата традиција на убијци на змејови во неговото племе....

 • Уздизање сокола

  понеделник

  20.9.21

  16:40

  Уздизање сокола

  Falcon Rising (2014)

  FAVELA, the first installment in the CODENAME: FALCON franchise, introduces former marine John "Falcon" Chapman, a dark anti-hero driven by guilt and suffering from post-traumatic stress disorder, who will destroy...

 • Робин Худ

  понеделник

  20.9.21

  18:25

  Робин Худ

  Robin Hood (2010)

  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја промени рамнотежата на моќта помеѓу кралот и сите негови...

 • Митот

  понеделник

  20.9.21

  20:55

  Митот

  San wa (2005)

  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан сан у ком је он заповедник велике источњачке војске....

 • Lojë Vdekjeprurëse

  понеделник

  20.9.21

  21:00

  Lojë Vdekjeprurëse

 • Невидлив непријател

  понеделник

  20.9.21

  23:20

  Невидлив непријател

  Hardwired (2009)

  Након што је изгубио жену у трагичној саобраќајној несреќи, Лук Гибсон буди се у болници и сазнаје да је његов идилични живот на ивици уништења. У тело му је уграѓен смртоносан микрочип, а наsире га директор фирме...

 • Притаено зло: Истребување

  вторник

  21.9.21

  01:10

  Притаено зло: Истребување

  Resident Evil: Extinction (2007)

  Преживели из Ракун Ситија путују пустињом Неваде, надајуќи се да ќе стиќи до Аљаске која би могла још увек да буде област без зомбија. Том каравану се придружује и Алис да би им помогла у њиховој борби против зомбија

 • Претседателскиот авион

  вторник

  21.9.21

  14:00

  Претседателскиот авион

  Air Force One (1997)

  Радња се догаѓа у службеном авиону америчког председника, кога отимају бивши совјетски специјалци. У отмицу се упуштају да би изнудили ослобаѓање комунистичког диктатора Казахстана који је заробљен у америчкој војној...

 • Случаен шпион

  вторник

  21.9.21

  14:20

  Случаен шпион

  Te wu mi cheng (2001)

  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За среќа, знае кунг фу.

 • Човекот што знаеше премалку

  вторник

  21.9.21

  18:05

  Човекот што знаеше премалку

  The Man Who Knew Too Little (1997)

  Човек кој е осомничен дека е шпион мора да сопре заговор за убивање на меѓународни водачи на банкет.

 • Закон ќутања

  вторник

  21.9.21

  18:55

  Закон ќутања

  Code of Silence (1985)

  Еди Кјузак је добар полицајац који има јако лош дан. Чикашки полицајац само што није ухватио чланове банде Луиса Камача, када чланови ривалске банде коју предводи Тони Луна запуцају на њих. Виктор Камачо и његов брат...

 • Елисиум

  вторник

  21.9.21

  23:25

  Елисиум

  Elysium (2013)

  Во 2154 година има две класи луѓе: многу богатите, кои живеат на вселенската станица Елисиум, и другите, кои живеат на пренаселената и уништена планета Земја. Луѓето на Земјата се очајни да избегаат од криминалот и...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.