ФИЛМОВИ Страница 1

 • Две зачадени двоцевки

  понеделник

  5.6.23

  21:00

  Две зачадени двоцевки

  Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

  Уличниот шармер и коцкар Еди влегува во коцкарската игра на неговиот живот, каде влогот е животната заштеда на неговите тројца најдобри пријатели. Еди е најитриот играч на масата, но играта е наместена и, на крајот,...

 • Такси

  понеделник

  5.6.23

  21:00

  Такси

  Taxi (2004)

  Квин Латифа е најбрзата таксистка во Њујорк, чии вештини зад воланот и специјално надградена кола му помагаат на еден полицаец (Џими Фелон) на тајна задача да фати една банда од ограбувачки на банки. Бел Вилијамс е...

 • Хипериони

  понеделник

  5.6.23

  21:30

  Хипериони

  The Hyperions (2022)

  Во 1960 година, професорот Рукус Мандулбаум (Кери Елвс) го пронаоѓа Титанскиот беџ, направа што овозможува луѓето да имаат одредена супер моќ. Тој зема тројца млади луѓе на кои среќата им го завртела грбот и од нив...

 • Астерикс и Обеликс во Британија

  понеделник

  5.6.23

  21:50

  Астерикс и Обеликс во Британија

  Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено....

 • Чудесниот Спајдермен

  понеделник

  5.6.23

  21:55

  Чудесниот Спајдермен

  The Amazing Spider-Man (2012)

  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна страна од приказната за одметнатиот средношколец Питер...

 • Црно злато

  понеделник

  5.6.23

  22:00

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Немапирано

  понеделник

  5.6.23

  22:40

  Немапирано

  Uncharted (2022)

  „Немапирано“ го следи ловецот на богатство Нејт Дрејк, потомок на истражувачот Сер Френсис Дрејк кој верува дека дознал каде се наоѓа Ел Дорадо, легендарниот јужноамерикански златен град, од проколната златна статуа....

 • Крвни врски

  понеделник

  5.6.23

  22:55

  Крвни врски

  Les liens du sang (2008)

  Полицискиот инспектор Франсоа открива дека неговиот брат Габриел е ослободен од затвор откако одлежал 10 години поради убиство. Повторната средба помеѓу полицаецот и неговиот брат не е баш пријатна, но сепак, се...

 • Градот на светлината

  понеделник

  5.6.23

  23:10

  Градот на светлината

  City of Ember (2008)

  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.

 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  понеделник

  5.6.23

  23:45

  Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (2008)

  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги поврзува фараонот Акинајен со богатството на Угарите....

 • Црно злато

  вторник

  6.6.23

  00:05

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Зелениот витез

  вторник

  6.6.23

  00:10

  Зелениот витез

  The Green Knight (2021)

  Епска авантура заснована на легендата за Артур која ја раскажува приказната за сер Гевин (Дев Пател), тврдоглавиот внук на кралот Артур, кој тргнува во поход да му се спротивстави на Зелениот витез, чуден џин кој е...

 • Неверојатниот Човек-пајак 2

  вторник

  6.6.23

  00:40

  Неверојатниот Човек-пајак 2

  The Amazing Spider-Man 2 (2014)

  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на Човекот-пајак. Но, во „Неверојатниот Човек-пајак 2, Питер...

 • Легендата за пијаниот учител

  вторник

  6.6.23

  03:15

  Легендата за пијаниот учител

  Jui kuen II (1994)

  Млад вежбач на боречки вештини сака да ги почитува желбите на својот татко кој е пацифист, но сака и да сопре група странци без почит кои сакаат да украдат скапоцени артефакти.

 • Исчезната

  вторник

  6.6.23

  05:20

  Исчезната

  Gone (2012)

  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е убедена дека се работи за истиот човек. Убиецот не остава...

Почеток « 1 2 3 ... 11 12 13 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.