Содржина

Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец. Додека се обидува да ги украде волшебните гравчиња од злогласните криминалци Џек и Џил, херојот се среќава со својот женски пандан, Кити Софтпоз, која го носи кај неговиот стар пријател а сегашен непријател Хампти Дампти. Сеќавањата за пријателството и предавството го зголемуваат сомнежот кај Мачорот, но на крајот тој се согласува да му помогне на Хампти Дампти да ги добие волшебните гравчиња. Тие тројца заедно планираат да ги украдат гравчињата, да одат во замокот на џинот, да ја украдат златната гуска и да го исчистат името на Мачорот.

Слики

Мачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизмиМачорот во чизми

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ричард Рода (2017)

  image
  Врапчиќ Рицхард, сироче којег су од роѓења одгајале роде, вјерује да је један од њих. Али кад доѓе вријеме за миграцију, његова обитељ рода мора му открити његов...
 • Куќата на големиот магионичар (2013)

  image
  Мачотор Молња е исфрлен на улица од страна на сопствениците. Барајќи каде да се сокрие од невремето, тој наоѓа засолниште во таинствената куќа на пензиониран...
 • Падингтон 2 (2017)

  image
  Омилениот лик од култната британска серија сликовници, мечето Падингтон, се враќа на екраните со нови авантури. Падингтон е среќно сместен кај семејството Браун и...
 • Царевата нова финта (2000)

  image
  Неверојатна смеа следи кога себичниот император Кузко е претворен во лама од неговата подла советничка и нејзиниот платеник. Сега, владетелот кој некогаш имал сѐ...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.