ФИЛМОВИ Страница 1

 • Средба со злото

  сабота

  1.10.22

  12:25

  Средба со злото

  Meeting Evil (2012)

  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.

 • Браќата Грим

  сабота

  1.10.22

  14:20

  Браќата Грим

  The Brothers Grimm (2005)

  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една...

 • Инспектор Торн: Страшливец

  сабота

  1.10.22

  19:00

  Инспектор Торн: Страшливец

  Thorne: Scaredycat (2010)

  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата железничка станица. Сепак, изгледа дека постои и втор...

 • Татко

  сабота

  1.10.22

  22:05

  Татко

  The Father (2020)

  Ентони има 80 години, непослушен е, живее пркосно сам и ги отфрла негувателите што ги носи ќерка му Ен. Сепак, помошта станува неопходност за Ен; таа повеќе не може секојдневно да доаѓа, а врската на Ентони со...

 • Есктремни мерки

  сабота

  1.10.22

  22:35

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

 • Абецеден убиец

  сабота

  1.10.22

  23:35

  Абецеден убиец

  The Alphabet Killer (2008)

  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.

 • Есктремни мерки

  недела

  2.10.22

  00:05

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

 • Сушата

  недела

  2.10.22

  00:40

  Сушата

  The Dry (2020)

  Сојузниот агент Арон Фолк се враќа во родниот град по 20 години за да присуствува на погреб на пријател кој наводно ја убил жена му и детето пред да се самоубие. Но враќањето на Арон ги отвора старите рани во тесно...

 • Собирач на коски

  недела

  2.10.22

  04:00

  Собирач на коски

  The Bone Collector (1999)

  Два детектива на трагу бруталног убиства. Морају да гледају као један, морају да раде као један, морају да мисле као један, пре него што падне још једна жртва. Након несреќе у тунелу, форензичарски експерт, остаје...

 • Есктремни мерки

  недела

  2.10.22

  05:04

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

 • Ни жив, ни мртов

  недела

  2.10.22

  05:20

  Ни жив, ни мртов

  Dead Awake (2010)

  Дилан го прогонува несреќен случај од минатото. Откако ќе го исценира сопствениот погреб за да дознае кој ќе дојде, тој ќе се спријатели со една мистериозна жена, но ќе се сретне и со својата стара љубов.

 • Поволна позиција

  недела

  2.10.22

  10:20

  Поволна позиција

  Vantage Point (2008)

  Сведоци покушаја атентата на председника Сједињених Америчких Држава описују своје различите тачке гледишта на тај догаѓај. Док се њихове приче развијају, агенти Тајне службе Томас Барнс (Денис Квејд) и Кент Тејлор...

 • Оправдан сомнеж

  недела

  2.10.22

  14:00

  Оправдан сомнеж

  Beyond a Reasonable Doubt (2009)

  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој...

 • Браќата Грим

  недела

  2.10.22

  15:20

  Браќата Грим

  The Brothers Grimm (2005)

  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една...

 • Зборови

  недела

  2.10.22

  17:20

  Зборови

  The Words (2012)

  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на туѓо дело и бидејќи ги ставил амбициите и успехот пред...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.