ФИЛМОВИ Страница 1

 • Вселенски шимпанза

  петок

  2.12.22

  08:35

  Вселенски шимпанза

  Space Chimps (2008)

  Три шимпанза се праќаат во вселената за да ја истражуваат можноста за вселенски живот кога беспилотен вселенси шатл се урива на необележана планета.

 • Малиот астронаут

  петок

  2.12.22

  09:40

  Малиот астронаут

  SpaceBoy (2021)

  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да оди во вселената, Џим ја убедува тајно да изградат...

 • Сенката на пени

  петок

  2.12.22

  10:20

  Сенката на пени

  Penny's Shadow (2011)

  За време на одморот на островот Амеланд, млада девојка среќава опасен див коњ кој ги плаши луѓето. За да докаже дека коњот не е опасен, таа тајно го тренира за да му ја врати довербата во луѓето.

 • Астерикс и Обеликс во Британија

  петок

  2.12.22

  10:30

  Астерикс и Обеликс во Британија

  Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено....

 • Тајниот агент Мјау

  петок

  2.12.22

  10:45

  Тајниот агент Мјау

  Marnies Welt (2018)

  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има размазено како дете. Напуштена и далеку од дома по...

 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  петок

  2.12.22

  11:50

  Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет години пред Хари Потер да ја прочита својата книга во...

 • Враќање на островот на Ним

  петок

  2.12.22

  12:00

  Враќање на островот на Ним

  Return to Nim's Island (2013)

  Јацк и Ним сазнају да велика компанија жели купити Нимино острво у жељи да га претворе у туристичну атракцију. У циљу да спасу острво од комерцијализације, Јим одлази у град да увери власти да га треба сачувати, а Ним...

 • Неверојатниот Човек-пајак 2

  петок

  2.12.22

  13:10

  Неверојатниот Човек-пајак 2

  The Amazing Spider-Man 2 (2014)

  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на Човекот-пајак. Но, во „Неверојатниот Човек-пајак 2, Питер...

 • Извидничка авантура

  петок

  2.12.22

  13:35

  Извидничка авантура

  Adventure Scouts (2010)

  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на моторџии. Употребувајќи го своето извидничко знаење, децата ги...

 • Соник: Супер еж 2

  петок

  2.12.22

  14:05

  Соник: Супер еж 2

  Sonic the Hedgehog 2 (2022)

  Омилениот син еж во светот се враќа за авантура на следното ниво во „Соник: Супер еж 2“. Откако се населува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има она што е потребно за да биде вистински херој. Неговиот тест...

 • Црни Лепотан

  петок

  2.12.22

  14:06

  Црни Лепотан

  Black Beauty (2015)

  Тинејџерица из великог града, која волонтира у локалном прихватилишту за животиње, сазна да намјеравају успавати озлијеѓеног вранца. Њезин претјерано заштитнички настројен отац невољко јој допусти да усвоји коња и...

 • Змиски очи

  петок

  2.12.22

  15:00

  Змиски очи

  Snake Eyes: G.I. Joe Origins (2021)

  Змиски очи, цврст осаменик, е прифатен во древен јапонски клан наречен Арашикаге кој го учи како да стане нинџа воин и му дава дом. Но кога на виделина излегуваат тајните од минатото, честа и лојалноста на Змиски очи...

 • Шерлок Холмс

  петок

  2.12.22

  17:00

  Шерлок Холмс

  Sherlock Holmes (2009)

  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт Дауни Јуниор во улогата на познатиот детектив и Џад Лоу во...

 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  петок

  2.12.22

  17:10

  Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

  Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (2008)

  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги поврзува фараонот Акинајен со богатството на Угарите....

 • И глувците одат во рајот

  петок

  2.12.22

  19:00

  И глувците одат во рајот

  Even Mice Belong in Heaven (2021)

  Филм за двајца смртни непријатели - малото глувче Визи и лисицата Вајтбели кои по еден несреќен настан се среќаваат во животинскиот рај. Тие ги губат своите природни инстинкти и стануваат најдобри пријатели. Нивната...

Почеток « 1 2 3 ... 11 12 13 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.