poster

Фантастични ѕверки и каде да се најдат

Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

Акција, Семеен, Фантазија, Авантура | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Yates


рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(60 гласови)

СОДРЖИНА

Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет години пред Хари Потер да ја прочита својата книга во училиште.
Според книгата на Џ. К. Ролинг, овој филм не претставува ниту ретропродолжение ниту продолжение на серијалот за Хари Потер, туку проширување на светот на волшебниците. Добитникот на „Оскар“ Еди Редмејн го игра Њут Шамандер, познатиот магизоолог во светот на волшебниците. Во 1926 година, Шамандер тукушто го завршил патувањето за наоѓање и документирање на неверојатната лепеза од магични суштества. Откако пристигнува во Њујорк на краток престој, таму го сретнува Но-Маџ (американската верзија на Магл), по име Џејкоб. Тука бегаат дел од фантастичните ѕверки на Њут, што носи проблеми и во светот на волшебниците и во светот на Но-Маџ.

Слики

Фантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдатФантастични ѕверки и каде да се најдат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Перси Џексон и Олимпијците: Крадецот на молњата (2010)

  image
  Проблематичниот Преси Џексон има проблеми во средното училиште, но тоа е неговиот најмал предизвик. Се наоѓаме во 21 век, но боговите од планината Олимп изгледа...
 • Хари Потер и каменот на мудроста (2001)

  image
  На својот 11-ти роденден, Хари Потер дознава дека тој е синот сирак на двајца моќни волшебници, а и самиот поседува уникатни магични моќи. Во „Хогвартс“, Хари ја...
 • Временски гусари (2020)

  image
  Када муња удари у украдени научни брод у током бекства, он нестане заједно с посадом и њиховом драгоценом мапом блага која је била на броду. Гурнути у вортекс,...
 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд (2018)

  image
  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.