рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.85/10
(102 гласови)

СОДРЖИНА

Брајан О’Конер (Пол Вокер), кој сега работи за ФБИ во Лос Анџелес, се здружува со поранешниот затвореник во бегство, Доминик Торето (Вин Дизел), за да совлада еден трговец со хероин со тоа што ќе му се инфилтрира во работата.
Вин Дизел и Пол Вокер се здружуваат во најдобриот филм за брзината, „Брзи и бесни“. Враќајќи се на улиците каде сè започна, тие повторно се здружуваат со Мишел Родригез и Џордана Брустер за да покажат мускули и да модифицираат егзотични автомобили низ Лос Анџелес, како и да се повозат низ мексиканската пустина во високо-октанскиот акционен трилер. Кога криминалот ги враќа во Лос Анџелес, поранешниот затвореник во бегство, Дом Торето (Дизел) повторно се соочува со агентот Брајан О’Конер (Вокер). Но присилени да се соочат со заеднички непријател кој е социопатски дилер на дрога што ги преплавува САД со смртоносни производи, Дом и Брајан мораат да оформат нова и несигурна доверба ако сакаат да го совладаат. Од автомобилските бркотници низ планините на Доминиканската Република, до прецизните минувања под тунели во мексиканската пустина, двајцата ќе го најдат најдобриот начин за одмазда преку поместување на границите на возможното зад воланот.

Слики

Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4Брзи и бесни 4

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Килерман (2019)

  image
  Њујоршки криминалац који се бави прањем новца, по имену Мо Дајмонд очајнички тражи одговоре након што се пробудио без сеќања, са милионима украденог новаца и...
 • Last Seen in Idaho (2018)

  image
  A woman awakens from a coma after a car accident and begins having shocking visions of her future murder. It's a race against the clock as she tries to solve and...
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.