poster

Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

авантуристички, семејни, фантастика | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Yates

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.59/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот поранешен студент, Њут Скамандер, кој се согласува да помогне.
Од имагинацијата на Џ. К. Роулинг, создавачот на „Светот на волшебниците“, пристигнува филмскиот серијал „Фантастични ѕверки“, волшебните авантури поставени пред времето на Хари Потер. На крајот на првиот филм, моќниот Темен Волшебник Гелерт Гринделвалд (Џони Деп) бил заробен од Конгресот на волшебници на САД, со помош од Њут Скамандер (Еди Редмејн). Но Гринделвалд бега од заробеништвото и почнува да собира следбеници кои не се свесни за неговата вистинска агенда, да создаде чистокрвни волшебници кои ќе владејат со сите немагични суштества. Во обид да ги осуети плановите на Гринделвалд, Албус Дамблдор (Џад Лоу) го ангажира својот поранешен студент Њут Скамандер кој се согласува да помогне, несвесен за опасноста што претстои. Се цртаат граници, а љубовта и верноста се ставаат на испит, дури и помеѓу најверните пријатели и семејството, во сѐ поподелениот свет на волшебниците.

Слики

Фантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на ГринделвалдФантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смисао живота једног пса (2017)

  петок
  image
  Вероватно сте се више пута запитали шта ваш куќни љубимац мисли док вас замишљено гледа у очи. Кроз овај филм можда схватите што је то у његовој глави, како...
 • Девојке на путовању (2017)

  петок
  image
  Four best friends, the "Flossy Posse", have grown distant over the years. When lifestyle guru Ryan Pierce (Regina Hall), who is dubbed "the next Oprah", is...
 • Временски бандити (1981)

  петок
  image
  Имагинативното дете Кевин оди на авантура низ времето со една група џуџиња кои се ловци на богатство и кои од Врховното суштество ја имаат „позајмено“ мапата за...
 • Огледалце огледалце (2012)

  петок
  image
  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.