СОДРЖИНА

Оваа епска приказна веќе е легендарна на филмските платна. Леонардо ди Каприо го игра Џек Досон, див млад бунтовник кој случајно се качува на бродот осуден на пропаст. Кејт Винслет е убавата богата девојка Роуз во која тој се вљубува.
Патувањето на ТИТАНИК започнува во сегашноста, на местото на водниот гроб на бродот, околу 4 километри под површината на океанот. Амбициозен ловец на богатство (Бил Пакстон) е одлучен да ги собере богатствата на овој некогаш достоинствениот брод, само за да открие приказна што не била раскажана. Роуз де Вит Бјукатер (Кејт Винслет) е 17-годишна девојка од американската висока класа која се задушува под ограничувањата и очекувањата на едвардијанското општество и таа се вљубува во слободоумниот млад патник од трета класа Џек Досон (Леонардо ди Каприо). Откако тој ги отвора нејзините очи кон светот што се крие зад нејзиниот украсен кафез, забранетата љубов на Роуз и Џек започнува моќна мистерија што провејува низ годините до денешниот ден.

Слики

ТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крилјата на гулабицата (1997)

  image
  Базиран на истоимената новела на Хенри Џејмс, „Крилјата на гулабицата“ се одвива во 1910 г. По смртта на мајка ѝ, Кејт Крој ја чува својата богата тетка Мод, која...
 • Në prag të jetës (1985)

  image
 • Љубавна прича војника (2010)

  image
  Мали дечак дописује се с војником који служи војску у иностранству, повезује их љубав према америчком футболу, мали открива свом новом пријатељу да много му...
 • Дани (1963)

  image
  Један дан удате жене, која није успела да одреди своје место у животу. Она упада у низ карактеристичних ситуација које јој откривају њу саму, њен живот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.