СОДРЖИНА

Оваа епска приказна веќе е легендарна на филмските платна. Леонардо ди Каприо го игра Џек Досон, див млад бунтовник кој случајно се качува на бродот осуден на пропаст. Кејт Винслет е убавата богата девојка Роуз во која тој се вљубува.
Патувањето на ТИТАНИК започнува во сегашноста, на местото на водниот гроб на бродот, околу 4 километри под површината на океанот. Амбициозен ловец на богатство (Бил Пакстон) е одлучен да ги собере богатствата на овој некогаш достоинствениот брод, само за да открие приказна што не била раскажана. Роуз де Вит Бјукатер (Кејт Винслет) е 17-годишна девојка од американската висока класа која се задушува под ограничувањата и очекувањата на едвардијанското општество и таа се вљубува во слободоумниот млад патник од трета класа Џек Досон (Леонардо ди Каприо). Откако тој ги отвора нејзините очи кон светот што се крие зад нејзиниот украсен кафез, забранетата љубов на Роуз и Џек започнува моќна мистерија што провејува низ годините до денешниот ден.

Слики

ТитаникТитаникТитаникТитаникТитаникТитаник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ја сам мајка (2019)

  понеделник
  image
  Роѓена из епрувете у нуклеарном складишту, усамљена тинејџерка прва је од нове генерације људи које је подигла „Мајка“ - добронамеран робот створен да поново...
 • Песма са Кумбаре (1955)

  понеделник
  image
  Млади српски устаник у време Првог српског устанка успева да уѓе у Београд и отвори капије устаничкој војсци, као што је и своје срце отворио девојци чије му...
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  понеделник
  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
 • Када се угасе светла (2016)

  понеделник
  image
  Током детињства то биќе појављивало се у мраку. Сада је на мети њен млаѓи брат, који доживљава узнемирујуќе, једнако необјашњиве догаѓаје који га излуѓују. Ребека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.