ФИЛМОВИ Страница 1

 • Сумрак сага: Млад Месец

  недела

  18.4.21

  08:45

  Сумрак сага: Млад Месец

  The Twilight Saga: New Moon (2009)

  Нова романтична хорор прича „Млад месец" (Неw Моон) приказује наставак авантура Беле Свон, девојке заљубљене у вампира Едварда. Када је Едвард неочекивано напусти, Бела обнавља пријатељство са другом из детињства....

 • Малата принцеза

  недела

  18.4.21

  09:35

  Малата принцеза

  A Little Princess (1995)

  Млада девојка е принудена да слугува во ученички дом кога татко ѝ исчезнува и се претпоставува дека е мртов.

 • Елисиум

  недела

  18.4.21

  10:55

  Елисиум

  Elysium (2013)

  Во 2154 година има две класи луѓе: многу богатите, кои живеат на вселенската станица Елисиум, и другите, кои живеат на пренаселената и уништена планета Земја. Луѓето на Земјата се очајни да избегаат од криминалот и...

 • Анoнимуc

  недела

  18.4.21

  11:35

  Анoнимуc

  Anonymous (2011)

  Филмот се одвива во Англија од елизабетинската доба и во него се шпекулира околу прашањето што со векови ги интересира мислечките луѓе... Кој е авторот на драмите што му се припишуваат на Вилијам Шекспир? Филмот се...

 • Лох Нес

  недела

  18.4.21

  11:45

  Лох Нес

  Loch Ness (1996)

  Амерички зоолог одлази у Шкотску како би доказао да чудовиште из Лох Неса не постоји. Оно што ќе открити навешќе га да преиспита своја дотадашња уверења. Доктор Џонатан Демпси је амерички научник, који је каријеру...

 • Добриот лажго

  недела

  18.4.21

  12:55

  Добриот лажго

  The Good Liar (2019)

  Совршениот измамник Рој Кортнеј фрлил поглед на најновата мета: скорешната вдовица Бети Меклиш која вреди милиони. Но овојпат, тоа што треба да е едноставна проневера ескалира во игра на мачка и глушец со најголем...

 • Црна кроника: Помоќ до смрти

  недела

  18.4.21

  14:00

  Црна кроника: Помоќ до смрти

  Chronicle Mysteries: Helped to Death (2021)

  Водитељица емисије о злочинима Алеx (Алисон Сwеенеy) креќе у рјешавање новог случаја заједно с уредником локалних новина Дреwом (Бењамин Аyрес).

 • Време за танц

  недела

  18.4.21

  15:02

  Време за танц

  A Time to Dance (2016)

  Џон и Еби су савршен пар још од средње школе, али након 20 година заједничког живота, време и конфликти су их раздвојили. Пре него што успеју да породицу обавесте о разводу, њихова ќерка им саопшти да је верена, па...

 • Дивно мјесто за смрт: Мистериј Мартха'с Винеyарда

  недела

  18.4.21

  16:00

  Дивно мјесто за смрт: Мистериј Мартха'с Винеyарда

  A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery (2020)

  Након што га присиле да оде у мировину, бивши детектив Јефф Јацксон врати се тихом животу на отоку Мартха'с Винеyард. Живот му јест тих, али само до тренутка док се не појави тијело које га увуче натраг у стари посао...

 • Вилоу

  недела

  18.4.21

  16:20

  Вилоу

  Willow (1988)

  Раскошна бајка о дјевојчици која ју је зла краљица дала смакнути, али ју је дадиља спасила и пустила да отплови низ ријеку, а ријека ју је однијела до села патуљака, до доброг патуљка Wиллоwа и његове обитељи. У...

 • Експлозија од минатото

  недела

  18.4.21

  16:20

  Експлозија од минатото

  Blast from the Past (1999)

  Во 1962 година Калвин Вебер е брилијантен но параноичен научник кој живее со својата жена Хелен,во Лос Анџелес. Среде кубанската проектилска криза, еден авион се урнува во дворот на Вебер. Мислејќи дека експлозијата е...

 • Одмаздници: Завршница

  недела

  18.4.21

  16:30

  Одмаздници: Завршница

  Avengers: Endgame (2019)

  Преостанатите одмаздници – Тор, Црната Вдовица, Капетан Америка и Брус Бенер – мора да најдат начин да ги вратат своите поразени сојузници преку епската пресметка со Танос – злобниот полубог кој ги разорил планетата и...

 • Официјални тајни

  недела

  18.4.21

  18:05

  Официјални тајни

  Official Secrets (2019)

  Вистинската приказна за британскиот “свиркач” Кетрин Ган (Кира Најтли) којашто предаде информации за нелегална шпионска операција на НСА дизајнирана да го санкционира безбедносниот комитет на ОН за инвазијата во Ирак...

 • Цврсто кантри

  недела

  18.4.21

  18:35

  Цврсто кантри

  Country Strong (2010)

  Наскоро откако еден млад пејач и композитор (Герет Хедлунд) соработува со една избледена и емоционално нестабилна кантри ѕвезда (Гвинет Палтроу), парот тргнува на една турнеја за обновување на кариерата, менаџирана од...

 • Гнев: Финална битка

  недела

  18.4.21

  18:50

  Гнев: Финална битка

  Outrage Coda (2017)

  Последниот дел од трилогијата на Такеши Китано се одвива во јапонското подземје и го следи гангстерот ветеран Отомо, кој се обидува да ја обнови старата банда откако се враќа од егзил во Кореја, сакајќи конечно да ги...

Почеток « 1 2 3 ... 9 10 11 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.