ФИЛМОВИ Страница 1

 • Јас, другиот

  петок

  9.12.22

  21:50

  Јас, другиот

  Io, l'altro (2006)

  Џузепе и Јусуф се двајца рибари коешто ги поврзува искрено пријателство. Џузепе е Италијанец, а Јусуф Арап. Работат на ист брод и како добри колеги - споделуваат се. Еден ден одлучуваат заедно да купат брод за да...

 • Уништено пијано

  петок

  9.12.22

  21:55

  Уништено пијано

  Broken Keys (2021)

  Kарим, пијанист кој сонува за кариера во Европа, живее на Блискиот Исток во град разурнат од војна, каде модерните начини на живеење се забранети од екстремистичка група. Тој е принуден да го продаде пијаното за да...

 • 50 први состаноци

  петок

  9.12.22

  22:00

  50 први состаноци

  50 First Dates (2004)

  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на сеќавањето. Хенри мора секој ден одново да ги придобива...

 • Заглавени во љубоив

  петок

  9.12.22

  22:00

  Заглавени во љубоив

  Stuck in Love (2012)

  Дејството го следи писателот Вилијам, којшто не може да ја преболи поранешната сопруга. Поради тоа, тој веќе 3 години не пишува. Има повремени средби со Триша, омажената сосетка, и сам се грижи за своите деца....

 • Протокол

  петок

  9.12.22

  23:10

  Протокол

  Le nouveau protocole (2008)

  Човек ја истражува таинствената смрт на неговиот син и сфаќа дека животот му е во опасност кога ќе најде доказ дека фармацевтската компанија си игра со човечки животи.

 • Елвис

  петок

  9.12.22

  23:40

  Елвис

  Elvis (2022)

  „Елвис“ е епски филмски спектакл од „Ворнер Брос Пикчрс“ и режисерот визионер, номинираниот за Оскар Баз Лурман, кој ги истражува животот и музиката на Елвис Присли со Остин Батлер и оскаровецот Том Хенкс во главните...

 • Тивка слобода

  петок

  9.12.22

  23:45

  Тивка слобода

  Ein großes Versprechen (2021)

  Ерик, неодамна пензиониран, бара некоја постработна авантура и сака да ужива со своето семејство. Овие планови се тргнати настрана бидејќи суровата реалност на забрзаната болест на неговата сопруга Јудита предизвикува...

 • Грешки од минатото

  сабота

  10.12.22

  00:40

  Грешки од минатото

  Past Sins (2006)

  Дона Ериксон е работохоличка, адвокатка специјалист од областа на кривичното право и која има време исклучиво за себе. Се соочува лице в лице со својот амбициозен начин на живот кога раководена од инстинктот почнува...

 • Сончеви солзи

  сабота

  10.12.22

  00:50

  Сончеви солзи

  Tears of the Sun (2003)

  Брус Вилис е во улогата на морнарички СЕАЛ офицер кој оди во Нигерија за време на граѓанска војна за да спаси американска докторка, но докторката одбива да ги напушти бегалците за кои се грижи.

 • Гомора

  сабота

  10.12.22

  01:20

  Гомора

  Gomorra (2008)

  Овој брутално суров приказ на режисерот Матео Гароне со неверојатна прецизност ги раскажува начините на кои гранката на неаполската мафија позната како Камора го контролира секојдневниот живот. Филмот нè носи во...

 • Врели ноќи

  сабота

  10.12.22

  01:30

  Врели ноќи

  Boogie Nights (1997)

  Приказна за авантурите на млад човек во калифорниската порноиндустрија во доцните 1970-ти и раните 1980-ти.

 • Парфем: Приказна за еден убиец

  сабота

  10.12.22

  01:30

  Парфем: Приказна за еден убиец

  Perfume: The Story of a Murderer (2006)

  Со својот неверојатен талент за препознавање мириси, Жан-Баптист Гренује (Бен Вишо) е еден од најдобрите француски парфимери во 18. век. Тој станува опседнат да долови недофатлива арома: мирисот на младоста на жената....

 • И сега, што е слободата?

  сабота

  10.12.22

  01:50

  И сега, што е слободата?

  Și atunci, ce e libertatea? (2020)

  Инспириран од историски факти, овој филм е приказна за љубов и преживување поставен во 1951 година за време на комунистичката депортација на 40 000 земјопоседници и луѓе кои не се Романци на Бараганската Рамнина,...

 • Триумф

  сабота

  10.12.22

  02:15

  Триумф

  Un triomphe (2020)

  Етиен, шармантен актер кој е често без работа, води театарска работилница во затвор, каде што собира необична група затвореници за да ја постави познатата претстава на Семјуел Бекет „Чекајќи го Годо“. Кога му е...

 • Пресудата на мртвиот човек

  сабота

  10.12.22

  02:15

  Пресудата на мртвиот човек

  Dom över död man (2012)

  Торни Сегерстед бил еден од водечките шведски новинари во 20-от век. Се борел против Хитлер и нацистичкиот режим, се до својата смрт во 1945. година. Неговите последни години од животот го обележал светото во хаос, но...

Почеток « 1 2 3 ... 33 34 35 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.