рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 6.62/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Еден актер чија кариера е во опаѓање, а е познат по улогата на еден популарен суперхерој, се обидува да си ја врати славата преку бродвејска претстава.
„Човекот-птица“ или („Неочекуваната доблест на незнаењето“) е црна комедија која ја раскажува приказната за еден актер (Мајкл Китон), познат по улогата на еден популарен суперхерој, кој се бори да влезе во една бродвејска претстава. Во деновите пред премиерата, тој се бори со своето его и се обидува повторно да се поврзе со своето семејство, со кариерата и со самиот себе.

Слики

Човекот-птицаNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
 • Мало парче од рајот (2011)

  денес
  image
  Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното...
 • Божиќно дописивање (2018)

  денес
  image
  Ауторица апликације за проналазак партнера долази куќи за благдане и тражи рјешење за своје пословне проблеме. А онда сусреќе своју бившу љубав.
 • Пронаоѓањето на лагата (2009)

  денес
  image
  Во свет каде луѓето ја зборуваат вистината, еден сценарист ја измислува „лагата“ и го менува не само начинот на кој се прават филмовите, туку создава основа и за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.