poster

Човекот-птица

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)

Режисер: Alejandro G. Iñárritu
Cinemax 2 | 9.4.23 | 15:00

Оценка на корисникот: 8/10
(272 гласови)

СОДРЖИНА

Еден актер чија кариера е во опаѓање, а е познат по улогата на еден популарен суперхерој, се обидува да си ја врати славата преку бродвејска претстава.
„Човекот-птица“ или („Неочекуваната доблест на незнаењето“) е црна комедија која ја раскажува приказната за еден актер (Мајкл Китон), познат по улогата на еден популарен суперхерој, кој се бори да влезе во една бродвејска претстава. Во деновите пред премиерата, тој се бори со своето его и се обидува повторно да се поврзе со своето семејство, со кариерата и со самиот себе.

Слики

Човекот-птицаЧовекот-птицаNew RegencyNew RegencyЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птицаЧовекот-птица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Формула за среќу (2014)

  image
  Живот уштогљеног фармацеута мења се из корена када постане љубавник лепе супруге једног богаташа, која га уводи у ковитлац догаѓаја који укључују секс, дрогу, а...
 • Мајстори, мајстори (1980)

  image
  Одлазак чистачице представља идеалну прилику за још једну седељку, наравно, о друштвеном трошку. Док се весеље припрема, амбициозни инспектор открива да је споља...
 • Funny Bones (1995)

  image
  An unsuccessful comedian uncovers a family secret and learns the true price of letting inherent talent shine.
 • Друштвени игри (2020)

  image
  Група стари пријатели во нивните триесетти години се собираат да го прослават роденденот на Мици во текот на носталгичен викенд во идилична крајбрежна вила....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.