poster

Совршени странци

Perfetti sconosciuti (2016)

комедија, драма | Италија
Режисер: Paolo Genovese
Tring Comedy | денес | 00:45

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.46/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Една топла летна вечер, заљубениот пар, Роко, пластичен хирург и Ева, психотерапевт, ги очекуваат своите добри пријатели заедно да поминат пријатна вечер. Се оди како треба, додека на памет не им падне игра налик на рускиот рулет: оставајќи ги своите мобилни телефони на маса, вртејќи ги и читајќи ја првата порака која ќе им стигне по пат на било каков постоечки сервис. Оваа необична игра е бесмислена меѓу пријателите кои споделуваат се едни со други. Сепак, кога телефоните ќе почнат да ѕвонат, чии дланки најмногу ќе се потат?

Слики

Совршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странциСовршени странци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.