епизода: Action (1992)

Содржина

Одморот во Англија на семејството Рајан одеднаш е прекинат кога Џек Рајан се соочува смртоносна терористичка акција. Сега Рајан треба да се штити не само себеси туку и семејството, бидејќи тие стануваат цел на радикална терористичка група.
„Патриотски игри“ е втор бестселер на Том Кленси кој е адаптиран за филм. Харисон Форд во овој акциски трилер го игра најпознатиот лик на Кленси, аналитичарот на ЦИА, Џек Рајан. Во „Патриотски игри“, експлозивен бран на насилство го втурнува Рајан со неговото семејство во најсмртоносната игра на нашето време – меѓународниот тероризам. Она што почнува како одмор во Англија на семејството Рајан, одеднаш завршува кога Џек Рајан е заплеткан во терористичка акција. Успешно спречувајќи го инцидентот, Рајан е соочен со уште посмртоносен предизвик – да се заштити себеси, но и семејството, бидејќи тие стануваат следната цел на радикална терористичка група.

Слики

Патриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игриПатриотски игри

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Освета (2022)

  image
  Када је његова ќерка брутално убијена, а правна правда изгледа мало вероватна, Вилијам Данкан узима закон у своје руке и креќе у потрагу за одмаздом. Након што је...
 • Пандури и разбојници (2017)

  image
  Полицијски преговарач за таоце игра опасну игру мачке и миша са још опаснијим пљачкашем банке. Осим што жели да буде на слободи, пљачкаш не бира речи и средства...
 • Под опсада (1992)

  image
  Кејси Рајбек е готвач на морнаричкиот борбен брод Мисури. Група платеници предводени од агентот на ЦИА Страникс се качуваат на бродот сакајќи да ги конфискуваат...
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.