ФИЛМОВИ Страница 1

 • Земја на полицајци

  сабота

  24.7.21

  21:00

  Земја на полицајци

  Cop Land (1997)

  Фреди е шериф во Гарисон, мало гратче населено со полицајци од Њујорк. Кога еден од нив извршува насилен криминал, Фреди поведува сопствена истрага и открива расистичка конспирација внатре во полицијата на Њујорк....

 • Полицајци за починати

  сабота

  24.7.21

  21:00

  Полицајци за починати

  R.I.P.D. (2013)

  Во оваа натприродна акциона комедија Рајан Рејнолдс игра улога на еден убиен чикашки полицаец кој е регрутиран да работи во Одделот за починати, заедно со ветеранот Шериф (Џеф Бриџис). Џеф Бриџис и Рајан Рејнолдс ја...

 • Тринаесетмината на Оушн

  сабота

  24.7.21

  21:50

  Тринаесетмината на Оушн

  Ocean's Thirteen (2007)

  Ова е подрзок, поризичен и највпечатлив грабеж досега. Џорџ Клуни, Бред Пит, Мет Дејмон и другите се здружуваат одново со режисерот Стивен Содерберг во брзата акциска комедија што е исполнета со досетливост, стил и...

 • Шафт 2

  сабота

  24.7.21

  22:50

  Шафт 2

  Shaft (2019)

  JJ, aka John Shaft Jr. (Usher), may be a cyber security expert with a degree from MIT, but to uncover the truth behind his best friend's untimely death, he needs an education only his dad can provide. Absent...

 • Погрешно свртување кај Тахо

  сабота

  24.7.21

  23:05

  Погрешно свртување кај Тахо

  Wrong Turn at Tahoe (2009)

  Еден ситен шеф на криминална група убива дилер на дрога без да знае дека тој работи за најголемиот криминален бос во земјата. Љубов, чест, моќ... страв од смрт. Луѓето живеат за различни причини. Но, кога останува да...

 • Само милост

  сабота

  24.7.21

  23:55

  Само милост

  Just Mercy (2019)

  Филмот го следи младиот адвокат Брајан Стивенсон и неговата историска битка за правда. Еден од неговите први случаи е оној на Волтер Мекмилијан, кој е осуден на смрт за убиството на 18-годишна девојка и покрај...

 • Дежа ви

  недела

  25.7.21

  02:30

  Дежа ви

  Déjà Vu (2006)

  Секој ја има искусено вознемирувачката мистерија на дежа ви - оној одблесок на меморијата кога ќе сретнеш некој непознат а имаш чувство дека се знаете цел живот или кога го препознаваш местото иако никогаш не си бил...

 • Волшебникот на лагите

  недела

  25.7.21

  03:45

  Волшебникот на лагите

  The Wizard of Lies (2017)

  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до неверојатниот пад на овој финансиер од Волстрит во декември 2008...

 • Трагом костију

  недела

  25.7.21

  04:15

  Трагом костију

  Pokot (2017)

  Пензионисана инжењерка Дусзејко живи самачким животом у планинском селу близу границе Пољске и Чешке. Она је харизматична и ексцентрична, пасионирана астролошкиња и стриктна вегетаријанка. Једног дана њен вољени пас...

 • Skuadrat e Vdekjes

  недела

  25.7.21

  06:25

  Skuadrat e Vdekjes

  Tropa de Elite (2007)

  Хаос Рио де Жанеира. Место где се не зна ко су веќи криминалци: брутални дилери дрогом или корумпирани полицајци. Папа стиже у Рио и то је прилика да се направи мало реда у граду. За увоѓење реда задужени су...

 • Платен убиец

  недела

  25.7.21

  08:20

  Платен убиец

  Hitman (2007)

  Меѓународниот платен убиец познат како Агент 47 (Тимоти Олифант) извршува убиства од висок профил, за една мистериозна организација позната како „Агенцијата“, во оваа адаптација на популарната серија видео игри на...

 • Подлиот јас 2

  недела

  25.7.21

  09:25

  Подлиот јас 2

  Despicable Me 2 (2013)

  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и урнебесно смешни ликови. Сега кога Гру го остави зад себе...

 • Смртоносна игра

  недела

  25.7.21

  10:00

  Смртоносна игра

  A Single Shot (2013)

  Трагична смрт прекрасне младе девојке покреќе напету игру мачке и миша измеѓу ловца Џона Муна и окорелог криминалца. Џона је напустила жена са дететом, а у покушајима да их врати почињу му се догаѓати чудне ствари....

 • Судија Дред

  недела

  25.7.21

  13:25

  Судија Дред

  Dredd (2012)

  Будуќност. Америка је озрачена пустош. На Источној обали, од Бостона до Вашингтона простире се Мега сити један – огромна метропола пуна насиља, са више од 400 милиона престрављених становника. Ред у урбаном хаосу...

 • Чарлиевите ангели: гас до даска

  недела

  25.7.21

  17:55

  Чарлиевите ангели: гас до даска

  Charlie's Angels: Full Throttle (2003)

  „Ангелите“ (Дру Баримор, Камерон Дијаз и Луси Лиу) се враќаат со нови авантури додека ја истражуваат кражбата во база на податоци за заштитени сведоци откако петмина од луѓето на списокот се убиени. Трите агентки...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.