ФИЛМОВИ Страница 1

 • Блиц

  недела

  2.10.22

  01:15

  Блиц

  Blitz (2011)

  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава малку докази и не може да му се влезе во трага. Убиецот...

 • Молитва пре зоре

  недела

  2.10.22

  01:15

  Молитва пре зоре

  A Prayer Before Dawn (2017)

  Молитва пре зоре је истинита прича о младом британском боксеру Билију Муру, који је послат у један од најозлоглашенијих затвора на Тајланду. Не желеќи да умре у затвору, Били почиње да учи смртоносну борилачку вештину...

 • Специјалци

  недела

  2.10.22

  02:10

  Специјалци

  S.W.A.T. (2003)

  Двајца полициски ветерани (Самјуел Л. Џексон и Колин Фарел) се здружуваат со двајца новаци кои патролираат по улиците (Мишел Родригез и Л. Л. Кул Џеј) за да го оформат најефикасниот специјален полициски тим во...

 • Опасен патнички воз 123

  недела

  2.10.22

  02:50

  Опасен патнички воз 123

  The Taking of Pelham 123 (2009)

  Вооружени луѓе го опседнуваат метрото на Њујорк, барајќи дебел откуп. Додека властите се обидуваат да преговараат со киднаперите, се прашуваат како киднаперите планираат да избегаат. Волтер Гарбер (Дензел Вошингтон)...

 • Не диши

  недела

  2.10.22

  03:00

  Не диши

  Don't Breathe (2016)

  Роки е млада жена која сака да започне подобар живот за себе и за сестра си и се согласува да учествува во грабежот на една куќа, во сопственост на еден слеп човек, заедно со нејзиното момче Ману и со нивниот пријател...

 • Видео сам ѓавола

  недела

  2.10.22

  03:40

  Видео сам ѓавола

  Ang-ma-reul bo-at-da (2010)

  Филм прати специјалног агента Ким Су-хјуна, који креќе у потрагу за серијским убицом Џанг Кјунг-чулом, након што му овај брутално убије вереницу. Пун гнева и жеље за осветом заклиње се да ќе га пронаќи и крвнички му...

 • Собирач на коски

  недела

  2.10.22

  04:00

  Собирач на коски

  The Bone Collector (1999)

  Два детектива на трагу бруталног убиства. Морају да гледају као један, морају да раде као један, морају да мисле као један, пре него што падне још једна жртва. Након несреќе у тунелу, форензичарски експерт, остаје...

 • Есктремни мерки

  недела

  2.10.22

  05:04

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

 • Колатерал

  недела

  2.10.22

  09:20

  Колатерал

  Collateral (2004)

  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред да заврши ноќта. Макс прифаќа, но дознава дека Винсент...

 • Поволна позиција

  недела

  2.10.22

  10:20

  Поволна позиција

  Vantage Point (2008)

  Сведоци покушаја атентата на председника Сједињених Америчких Држава описују своје различите тачке гледишта на тај догаѓај. Док се њихове приче развијају, агенти Тајне службе Томас Барнс (Денис Квејд) и Кент Тејлор...

 • Болничарката Бети

  недела

  2.10.22

  10:25

  Болничарката Бети

  Nurse Betty (2000)

  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.

 • Маршал

  недела

  2.10.22

  13:10

  Маршал

  Marshall (2017)

  Во 1941 година, додека нацијата е на работ да влезе во Втората светска војна, речиси банкротирана НААЦП го испраќа својот единствен адвокат, 32-годишниот Тургуд Маршал, во конзервативниот Конектикат за да брани црн...

 • Подлиот јас 2

  недела

  2.10.22

  13:20

  Подлиот јас 2

  Despicable Me 2 (2013)

  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и урнебесно смешни ликови. Сега кога Гру го остави зад себе...

 • Оправдан сомнеж

  недела

  2.10.22

  14:00

  Оправдан сомнеж

  Beyond a Reasonable Doubt (2009)

  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој...

 • Џокер

  недела

  2.10.22

  14:00

  Џокер

  Wild Card (2015)

  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на можен мафијашки бос. Оваа игра ќе може да ја преживее...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.