рејтинг: 9.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Zeno takes his sister and nephew, Alber, to the beach for a long overdue vacation, hoping to persuade Alber to break up from his actress girlfriend, Jeta, bringing up as argument and proof his own failed romance long ago. Meanwhile, at the beach, forced to stay more indoors than in the Sun due to persistent rain, he befriends his honest and fun-loving neighbor Çome, as well as Çome's friend Milo, whose daughter is one and the same Jeta. Unbeknownst to Zeno, Milo or anyone else, Alber and Jeta plot some reverse psychology on uncle Zeno to make him see the error of his ways.

Слики

Rain at the Beach

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кампања (2012)

  image
  Америка. Демократија. Слобода. На кандидатите Кем Брејди и Марти Хагинс не им е гајле за овие работи кога се тркаат за конгресното место на Северна Каролина. И...
 • Зулендер (2001)

  image
  Меѓународните луди авантури на манекенот Дерек Зулендер, кој е најмен да сопре тајна група политички атентатори што се прераваат дека се манекени. Додека Дерек...
 • Ресторан (2012)

  image
  Оваа забавна и топла драма-комедија е сместена во внатрешноста на возбудливата кулинарска сцена во Сан Франциско. Приказната го следи Сал Сартини, работлив кувар,...
 • Светилничари (2009)

  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.