рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа забавна и топла драма-комедија е сместена во внатрешноста на возбудливата кулинарска сцена во Сан Франциско. Приказната го следи Сал Сартини, работлив кувар, кој мора да пронајде начин повторно да ја разгори својата љубов кон готвењето, но и да ги поправи односите со својот син, пред уште еднаш се да стави на коцка.

Слики

РесторанРесторанРесторанРесторанРесторанРесторанРесторанРесторанРесторан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ибица (2019)

  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Hero Mode (2021)

  image
  A teenage coding genius has just 30 days to create the world's greatest video game or his family loses everything. No pressure.
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Уште Хани фалеше (2015)

  image
  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.