рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(123 гласови)

Содржина

За време на една мисија на Марс, сите мислат дека астронаутот Марк Вотни (Мет Дејмон) е мртов откако неговиот екипаж го остава поради една силна бура. Но Вотни преживеал и е заробен и осамен на суровата планета. Тој има малку резерви, па мора да ги користи својот ум и својот дух за да преживее и да најде начин да сигнализира до Земјата дека е жив. Тој е милиони километри од Земјата, а НАСА и една екипа од меѓународни научници неуморно работат да го вратат Марсовецот дома, додека неговиот екипаж планира смела, ако не и невозможна мисија за спасување. Додека се одвиваат овие приказни за неверојатна храброст, светот сложно навива за безбедното враќање на Вотни. Филмот е врз основа на бестселер-роман и е во режија на Ридли Скот, вклучувајќи ѕвездена актерска екипа во која се: Џесика Частејн, Кристен Виг, Кејт Мара, Мајк Пења, Џеф Даниелс, Чиветл Еџиофор и Доналд Главер.

Слики

Марсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисијаМарсовец: Спасувачка мисија

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
 • Ад Астра (2019)

  image
  Кога мистериозен и опасен по живот настан ѝ се случува на Земјата, астронаутот Рој МекБрајд (Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие...
 • Дина (2021)

  image
  Ова е сага за интергалактичкиот воин Пол Атрејд и неговиот месијански подем да го води својот народ и нивната борба за опстанок. Младиот херој ги води своите...
 • Под гребеном од дванаест миља (1953)

  image
  Мајк Петракис и његов син Тони за живот зараѓују вадеќи морске сунѓере дуж обала Флориде. Меѓутим, када се смањи количина сунѓера коју успевају изронити, а уз то...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.