ФИЛМОВИ Страница 1

 • Гадна гомила

  вторник

  3.10.23

  21:00

  Гадна гомила

  The Bad Batch (2016)

  Дистопијска љубавна прича чија се радња одвија у Тексашкој пустоши, у анонимном простору у који америчке власти у егзил шаљу отпаднике од друштва. Арлин (Суки Ватерхаус) доведена је овде и сада мора да научи да...

 • Малцински извештај

  вторник

  3.10.23

  21:00

  Малцински извештај

  Minority Report (2002)

  Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување...

 • Тоа доаѓа ноќе

  среда

  4.10.23

  02:00

  Тоа доаѓа ноќе

  It Comes at Night (2017)

  Замислете го крајот на светот. Сега замислете нешто полошо. Психолошкиот хорор трилер „Тоа доаѓа во ноќта“ се фокусира на еден тинејџер додека се бори со зголемените ужаси - надворешни и други - како последица на...

 • Вештачка интелегенција

  среда

  4.10.23

  03:35

  Вештачка интелегенција

  Artificial Intelligence: AI (2001)

  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува опасна мисија да стане вистинско дете за одново да ја освои...

 • Облачно со услови за ќофтиња

  среда

  4.10.23

  06:00

  Облачно со услови за ќофтиња

  Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)

  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

 • Човек-пајак

  среда

  4.10.23

  10:35

  Човек-пајак

  Spider-Man (2002)

  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери Џејн. Да се каже дека животот му е „мизерен“ е...

 • Малцински извештај

  среда

  4.10.23

  12:40

  Малцински извештај

  Minority Report (2002)

  Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување...

 • Луѓе во црно 3

  среда

  4.10.23

  14:20

  Луѓе во црно 3

  Men in Black 3 (2012)

  Агентот Џеј патува назад низ времето, во 1969 година, каде што се здружува со помладата верзија на агентот Кеј за да спречат еден злобен вонземјанин да ја уништи иднината. Во „Луѓе во црно 3“, агентите Џеј (Вил Смит)...

 • Лига на правдата на Зек Снајдер

  среда

  4.10.23

  16:05

  Лига на правдата на Зек Снајдер

  Zack Snyder's Justice League (2021)

  Во „Лига на правдата на Зек Снајдер“, одлучен да се осигури дека конечното жртвување на Супермен не било залудно, Брус Вејн (Бен Афлек) ги здружува силите со Дијана Принс и планира да регрутира тим од мета-луѓе за да...

 • Терминатор: Генесис

  среда

  4.10.23

  21:05

  Терминатор: Генесис

  Terminator Genisys (2015)

  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат...

 • Ад Астра

  среда

  4.10.23

  22:15

  Ад Астра

  Ad Astra (2019)

  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на пропаст што сега, 30 години подоцна, е закана за...

 • Подем на злите мртовци

  среда

  4.10.23

  23:05

  Подем на злите мртовци

  Evil Dead Rise (2023)

  Преместувајќи го дејствието надвор од шумата и во градот, „Подем на злите мртовци“ раскажува извртена приказна за две отуѓени сестри, кои ги играат Сатерленд и Саливан, чиешто обединување е попречено од појавувањето...

 • Гадна гомила

  среда

  4.10.23

  23:05

  Гадна гомила

  The Bad Batch (2016)

  Дистопијска љубавна прича чија се радња одвија у Тексашкој пустоши, у анонимном простору у који америчке власти у егзил шаљу отпаднике од друштва. Арлин (Суки Ватерхаус) доведена је овде и сада мора да научи да...

 • Бетмен

  среда

  4.10.23

  23:50

  Бетмен

  The Batman (2022)

  Двете години набљудување на улиците како Бетмен, влевајќи страв во срцата на криминалците, го доведуваат Брус Вејн длабоко во сенките на Готам Сити. Со само неколку сојузници помеѓу корумпираната мрежа на градски...

 • Архива

  четврток

  5.10.23

  02:25

  Архива

  Archive (2020)

  „Архива“ е приказна за Џорџ, истражувачки инженер кој работи на експерименталниот дел на вештачка интелигенција. Тој работи за компанија која ја усовршила технологијата да ја зачува свеста на една личност по смртта во...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.