ФИЛМОВИ Страница 1

 • Xxx 2 - The State Of The Union

  недела

  1.8.21

  02:40

  Xxx 2 - The State Of The Union

  xXx: State of the Union (2005)

  Агент Аугуст Гибонс од затвор го извлекува бившиот маринец Даријус Стоунд, новиот агент во програмот хХх, за патување во Вашингтон, каде ќе мора да влезе во траг на група разузнавачки војници на војската на САД, кои...

 • Блејд Ранер

  недела

  1.8.21

  02:45

  Блејд Ранер

  Blade Runner (1982)

  Харисон Форд глуми у овом, мрачном приказу блиске будуќности, у којем глуми полицајца који лови и убија генетички модификоване људе. У 2019. години, полиција враќа Рика Декарда из пензије, како би ухватио четири...

 • И Ти

  недела

  1.8.21

  03:20

  И Ти

  E.T. the Extra-Terrestrial (1982)

  Дете кое го измачуваат проблеми, собира храброст да му помогне на пријателски расположен вонземјанин да се врати дома.

 • Ловац на тролове

  недела

  1.8.21

  05:10

  Ловац на тролове

  Trollhunter (2010)

  Ловац на тролове прати групу норвешких студената који у потрази за репортажом откривају заверу владе да се од јавности сакрије постојање тролова. Овај узбудљив и лудо забаван филм садржи фантастичне специјалне ефекте...

 • Гвоздени човек: Успон Техновора

  недела

  1.8.21

  07:30

  Гвоздени човек: Успон Техновора

  Iron Man: Rise of Technovore (2013)

  Терориста смешта тежак злочин Гвозденом Човеку, па почиње његова лична борба да спере љагу са свог имена.

 • Нинџа желки: Излегување од сенка

  недела

  1.8.21

  08:10

  Нинџа желки: Излегување од сенка

  Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016)

  Микеланџело, Донатело, Леонардо и Рафаел се враќаат за да се борат против уште поголеми и полоши негативци, заедно со Ејприл О’Нил, Верн Фенвик и новакот Кејси Џонс кој е одметник со хокеарска маска. Откако...

 • Хроника

  недела

  1.8.21

  08:55

  Хроника

  Chronicle (2012)

  Ендру, Мет и Стив се типични тинејџери и секој од нив има посебен карактер и се соочува со познатите средношколски предизвици, создавајќи нови пријателства и истражувајќи ги новите аспекти на нивните променливи...

 • Спајдермен

  недела

  1.8.21

  09:00

  Спајдермен

  Spider-Man (2002)

  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера уједе генетски модификовани паук и он се буди следеќег...

 • Спајдермен 2

  недела

  1.8.21

  11:05

  Спајдермен 2

  Spider-Man 2 (2004)

  Након двије године Питер Паркер се налази пред новим изазовима миреќи у себи свој 'дар и проклетство'. Као студент на колеџу, мучен својом тајном, открива да су односи са свима који су му драги у опасности уколико они...

 • Спајдермен 3

  недела

  1.8.21

  13:20

  Спајдермен 3

  Spider-Man 3 (2007)

  У Спајдермену™ 3, заснованом на чувеном Марвеловом стрип серијалу Питер Паркер је коначно успео да постигне равнотежу измеѓу своје љубави према Мери Џејн и својих обавеза суперхероја, иако му је Гвен Стејси (Брајс...

 • Смокинг

  недела

  1.8.21

  13:55

  Смокинг

  The Tuxedo (2002)

  Џими Тонг је таксиста који је познат по својој брзини И способности, постаје лични возач тајанственог И богатеог Кларка Девлина. И док он заправо И не слути шта је му је заправо нови посао, смиреност, пријатељски...

 • Експлозија од минатото

  недела

  1.8.21

  14:35

  Експлозија од минатото

  Blast from the Past (1999)

  Во 1962 година Калвин Вебер е брилијантен но параноичен научник кој живее со својата жена Хелен,во Лос Анџелес. Среде кубанската проектилска криза, еден авион се урнува во дворот на Вебер. Мислејќи дека експлозијата е...

 • Човек-пајак: Враќање дома

  недела

  1.8.21

  15:45

  Човек-пајак: Враќање дома

  Spider-Man: Homecoming (2017)

  Младиот Питер Паркер / Човекот-пајак (Том Холанд), кој го имаше своето сензационално деби во „Капетан Америка: Граѓанска војна, почнува да се снаоѓа во својот нов идентитет како суперхерој во „Човек-пајак: Враќање...

 • Икс-мен

  недела

  1.8.21

  15:55

  Икс-мен

  X-Men (2000)

  Понекогаш бавната еволуција нагло прави голем чекор. Во не толку далечната иднина, резултатот е мала група од мутирани луѓе со неверојатни супермоќи. Тоа се „Икс-мен! Од класичните стрипови пристигнува фантастичната...

 • IO

  недела

  1.8.21

  17:40

  IO

  IO (2019)

  Sam (Margaret Qualley), one of the last survivors on a post-cataclysmic Earth, is a young scientist dedicated to finding a way for humans to adapt and survive, rather than abandon their world. But with the final...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.