poster

Кунг-фу Панда 4

Kung Fu Panda 4 (2024)

Режисер: Stephanie Stine, Mike Mitchell

Каде да се погледне
Во кината од 28.3.24
Cineplexx
рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Содржина

Откако По ќе биде избран да стане духовен водач на Долината на мирот, тој треба да најде и да тренира нов воин на змејот, додека злобната волшебничка планира повторно да ги повика сите господари негативци кои По ги победил во духовното царство.

Сцеарист: ,
Продуцент: Jonathan Aibel, Glenn Berger
времетраење: 94 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • Кунг фу панда (2008)

    image
    По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
  • Кунг фу панда 2 (2011)

    image
    По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.