ФИЛМОВИ Страница 1

 • Загонетни дечак

  вторник

  24.5.22

  01:45

  Загонетни дечак

  Zagonetni dječak (2013)

  Загонетни дечак је филм о домишљатом и спретном четрнаестогодишњаку Коку који, уз помоќ пријатеља, решава нову мистерију. Коков пријатељ Томо се недавно доселио у град и чезне за пустоловинама. Њихову пажњу привлачи...

 • Повик на дивината

  вторник

  24.5.22

  05:25

  Повик на дивината

  Call of the Wild (2009)

  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд). Дедото живее сам, неодамна станал вдовец и Рајан верува...

 • Спејс Џем: Ново наследство

  вторник

  24.5.22

  07:25

  Спејс Џем: Ново наследство

  Space Jam: A New Legacy (2021)

  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко патување е луда мешаница на два света којшто открива...

 • Тајниот агент Мјау

  вторник

  24.5.22

  08:00

  Тајниот агент Мјау

  Marnies Welt (2018)

  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има размазено како дете. Напуштена и далеку од дома по...

 • Огледалце огледалце

  вторник

  24.5.22

  08:40

  Огледалце огледалце

  Mirror Mirror (2012)

  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја крие во палатата. Но, кога принцезата го привлекува...

 • Шампион

  вторник

  24.5.22

  10:00

  Шампион

  Champion (2017)

  Во интензивниот свет на тркањето на нерамен терен, една мала грешка засекогаш ги менува животите на двајца мажи. Едниот мора да се бори за семејството, другиот, за да прости.

 • СВАКО ЈЕ ЈУНАК

  вторник

  24.5.22

  12:20

  СВАКО ЈЕ ЈУНАК

  Everyone's Hero (2006)

  A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he can play it safe. With faith in himself instilled by...

 • Мачки и кучиња

  вторник

  24.5.22

  14:05

  Мачки и кучиња

  Cats & Dogs (2001)

  Насекаде низ маалата се води тајна шпионска борба помеѓу мачките и кучињата, а луѓето се сосема несвесни за неа. Оваа битка за светска доминација досега беше под контрола преку едно нестабилно примирје. Насекаде низ...

 • Хајдучка времена

  вторник

  24.5.22

  20:54

  Хајдучка времена

  Hajdučka vremena (1977)

  Двадесетих година прошлог века, у малом босанском селу подно Грмеча, започиње школска година. За дечаке Бају и Икету, то је је крај безбрижног детињства и слушања дединих прича о хајдучким подвизима. Први дан у школи,...

 • Дадилката Мак-Фи

  среда

  25.5.22

  06:00

  Дадилката Мак-Фи

  Nanny McPhee (2005)

  Во оваа извртено шармантна приказна, Ема Томпсон игра мистериозна жена со специјални моќи која влегува во домаќинството на вдовецот г. Браун (Колин Фирт) и се обидува да ги припитоми неговите седум немирни деца....

 • Дадилката Мекфи и големата експлозија

  среда

  25.5.22

  07:40

  Дадилката Мекфи и големата експлозија

  Nanny McPhee Returns (2010)

  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа пристигнува кога е најпотребна и кога е најмалку посакувана....

 • Каде што се дивите

  среда

  25.5.22

  07:50

  Каде што се дивите

  Where the Wild Things Are (2009)

  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските, влакнести чудовишта--но, да се биде крал можеби и не е толку...

 • Шампион

  среда

  25.5.22

  08:25

  Шампион

  Champion (2017)

  Во интензивниот свет на тркањето на нерамен терен, една мала грешка засекогаш ги менува животите на двајца мажи. Едниот мора да се бори за семејството, другиот, за да прости.

 • Облачно со услови за ќофтиња

  среда

  25.5.22

  10:05

  Облачно со услови за ќофтиња

  Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)

  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

 • Човек-пајак: Нов свет

  среда

  25.5.22

  12:35

  Човек-пајак: Нов свет

  Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс наскоро сфаќа дека тој не е единствениот суперхерој на...

Почеток « 1 2 3 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.