Филмови Страница 1

 • Ибица

  сабота

  22.6.24

  07:00

  Ибица

  Ibiza (2019)

  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот син му нуди ултиматум: ако матурира, може да избере место...

 • Скокалче

  сабота

  22.6.24

  07:46

  Скокалче

  Hop (2011)

  Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот! Спојувајќи ја модерната анимација со акција во живо, филмот...

 • Госпоѓица Потер

  сабота

  22.6.24

  08:30

  Госпоѓица Потер

  Miss Potter (2006)

  Беатрикс Потер е немажена 30-годишна жена во време кога главна задача на жената е да се омажи благородно и да си го знае местото. Никој - особено семејството на Беатрикс - не може да разбере зошто таа претпочита да...

 • Астерикс и Обеликс во Британија

  сабота

  22.6.24

  08:35

  Астерикс и Обеликс во Британија

  Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено....

 • Деца Без Граници

  сабота

  22.6.24

  08:35

  Деца Без Граници

  No Limit Kids: Much Ado About Middle School (2010)

  Ештон, Селест и Бека се тројца необични средношколски отпадници кои формираат клуб во напуштен театар. Таму го запознаваат Чарли (Бил Кобс), бездомник кој ја дели нивната љубов кон музичкиот театар. Кога дознаваат за...

 • Принцезата невеста

  сабота

  22.6.24

  10:20

  Принцезата невеста

  The Princess Bride (1987)

  Додека убавата Батеркап е киднапирана и држена против нејзина волја за да се омажи за одвратниот принц Хампердинк, Весли (нејзината симпатија од детството, сега вратен како Страшниот пират Робертс) се обидува да ја...

 • Заменски таткo

  сабота

  22.6.24

  11:35

  Заменски таткo

  Second Best (1994)

  Џејмс е тивко, луто момче кое живее во сиропиталиште, прогонувано од сеќавањето за татко му, кој отслужува затворска казна. Греам Холт е средовечен поштар кој живее тивок, изолиран живот. Сега кога мајка му е мртва,...

 • Извиднички камп

  сабота

  22.6.24

  12:05

  Извиднички камп

  Scout Camp (2009)

  Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен овој последен собир да го направи најдобар. За жал, од...

 • Малата Акила

  сабота

  22.6.24

  12:15

  Малата Акила

  Akeelah and the Bee (2006)

  Млада девојка од Јужен Лос Анџелес се обидува да стигне до националниот натпревар по спелување.

 • Петар Пан

  сабота

  22.6.24

  12:31

  Петар Пан

  Peter Pan (2003)

  Една студена ноќ во Лондон од ерата на кралот Едвард, Венди Дарлинг ги вџасува нејзините помлади браќа со приказни за авантури и за легендарниот пират капетан Кука. Појавувањето на Петар Пан и на љубоморната мала...

 • Невестата бегалка за Божиќ

  сабота

  22.6.24

  12:35

  Невестата бегалка за Божиќ

  Runaway Christmas Bride (2017)

  Одбегла млада тражи заклон у одмаралишту, и упознаје младог инструктора скијања. Касније, њен вереник стиже у исто одмаралиште.

 • Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  сабота

  22.6.24

  14:22

  Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)

  Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат неговото постоење. Кога хероите се судираат за тоа како да се справат со нова закана, Мајлс мора да...

 • Куќа на чудовишта

  сабота

  22.6.24

  14:25

  Куќа на чудовишта

  Monster House (2006)

  Дури и за 12-годишник, Д. Џ. Волтерс има огромна фантазија. Тој е убеден дека неговиот сосед Хорас Неберкракер, кој ги тероризира децата од целото соседство, е одговорен за таинственото исчезнување на г-ѓа...

 • Херои

  сабота

  22.6.24

  16:25

  Херои

  Héroes (2010)

  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница во неговиот живот. Не е подготвен за доцнење и...

 • Ибица

  сабота

  22.6.24

  19:01

  Ибица

  Ibiza (2019)

  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот син му нуди ултиматум: ако матурира, може да избере место...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.