poster

Пат околу светот за 80 дена

Around the World in 80 Days (2004)

Комедија, Семеен, Bестерни, Акција, Авантура | Ирска, Обединетото Кралство, Германија, САД
Режисер: Frank Coraci
TV1000 Balkan | 15.6.24 | 11:35

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(90 гласови)

Содржина

Филиас Фог ќе се обложи дека ќе ја заобиколи Земјата за 80 дена, а научниците од Кралската академија ќе се подбиваат со него. Откако ќе му се придружи Кинезот, авантурата може да почне… и сите добро да нѐ насмее.

Слики

Пат околу светот за 80 денаFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLПат околу светот за 80 денаFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLПат околу светот за 80 дена

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Астерикс и Обеликс во Британија (2012)

  image
  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната...
 • The Magnificent Seven (2016)

  image
  Седуммина пиштолџии од различно потекло се собираат на барање на одмаздољубива млада вдовица за да го заштитат нејниниот град од приватната војска на деструктивен...
 • Крици Африке (1949)

  image
  Абботт и Цостелло одлазе на сафари у Африку да траже дијаманте. На том путовању дешавају им се чудне и комичне ситуације: сусрет са слабовидим ловцем, гладним...
 • Лудо летување (2006)

  image
  Боб Монро, кој премногу работи, неговата жена Џејми, нивната 15-годишна ќерка Кејси и 12-годишниот син Карл се во очајна потреба по време што можат да го минат...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.