ФИЛМОВИ Страница 1

 • Смртоносен извор

  среда

  8.12.21

  13:30

  Смртоносен извор

  Wicked Spring (2002)

  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе се најдат. Ноќта ќе ја минат заедно, но утрото пак ќе ги...

 • Седумте величествени

  среда

  8.12.21

  16:25

  Седумте величествени

  The Magnificent Seven (1960)

  Еден бандит тероризира мексиканско фармерско село секоја година. Тројца од фармерите се пратени во САД за да бараат луѓе што ќе ги заштитат. Тие најмуваат група од 7 опасни револвераши за да ги спречат злобниот бандит...

 • Седморица јашу

  среда

  8.12.21

  18:55

  Седморица јашу

  The Magnificent Seven Ride! (1972)

  На Дивљем западу ништа ново. Мексички разбојници непрестано пљачкају, али маршал Крис Адамс никако да одлучи да им стане на пут. Иако га пријатељ стално упозорава на опасност од бандита којима људски живот није ништа...

 • Потфат и слава, американски Сион

  среда

  8.12.21

  19:10

  Потфат и слава, американски Сион

  The Work and the Glory II: American Zion (2005)

  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици мирни жители. И покрај неизбежноста на вакви спорови,...

 • Биг Кил

  среда

  8.12.21

  21:00

  Биг Кил

  Big Kill (2019)

  Новодојден од Филаделфија, двајца разбојнички коцкари во бегство и опасен свештеник ќе имаат судир со судбината во некогаш богатиот, а денес разурнат град наречен Биг Кил.

 • Децата од Дуранго

  четврток

  9.12.21

  07:00

  Децата од Дуранго

  DURANGO KIDS (1999)

  Четири деца во напуштено рударско окно случајно откриваат портал за патување низ времето. Волшебното патување ги води на Дивиот Запад, во светот на крадците, злите духови и авантурите. Дружината тргнува во лов на...

 • Седморица јашу

  четврток

  9.12.21

  17:00

  Седморица јашу

  The Magnificent Seven Ride! (1972)

  На Дивљем западу ништа ново. Мексички разбојници непрестано пљачкају, али маршал Крис Адамс никако да одлучи да им стане на пут. Иако га пријатељ стално упозорава на опасност од бандита којима људски живот није ништа...

 • Повратак седморице величанствених

  четврток

  9.12.21

  19:00

  Повратак седморице величанствених

  Return of the Seven (1966)

  Двојица преживелих их првобирне поставе величанствених, Крис и Вин, поново ќе морати да окупе екипу да одбрани мексичко село. Чико се скрасио у селу одбрањеном у првом филму овог славног вестерн серијала. Село...

 • Потфат и слава, американски Сион

  четврток

  9.12.21

  19:20

  Потфат и слава, американски Сион

  The Work and the Glory II: American Zion (2005)

  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици мирни жители. И покрај неизбежноста на вакви спорови,...

 • Биг Кил

  четврток

  9.12.21

  23:10

  Биг Кил

  Big Kill (2019)

  Новодојден од Филаделфија, двајца разбојнички коцкари во бегство и опасен свештеник ќе имаат судир со судбината во некогаш богатиот, а денес разурнат град наречен Биг Кил.

 • Повратак седморице величанствених

  петок

  10.12.21

  16:50

  Повратак седморице величанствених

  Return of the Seven (1966)

  Двојица преживелих их првобирне поставе величанствених, Крис и Вин, поново ќе морати да окупе екипу да одбрани мексичко село. Чико се скрасио у селу одбрањеном у првом филму овог славног вестерн серијала. Село...

 • Било који метак ќе послужити

  петок

  10.12.21

  18:50

  Било који метак ќе послужити

  Any Bullet Will Do (2018)

  Радња се одвија 1876. године у Монтани. Немилосрдни ловац на главе у стопу прати свог брата, уз помоц́ младог ловца на крзно.

 • Потфат и слава, поделена куќа

  петок

  10.12.21

  19:25

  Потфат и слава, поделена куќа

  The Work and the Glory III: A House Divided (2006)

  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк. Обидувајќи се да си пронајде место во јасно дефинираните...

 • Последњи црвенокожац

  сабота

  11.12.21

  08:04

  Последњи црвенокожац

  Last of the Redmen (1947)

  Чувара границе Око Соколово задужили су да отпрати дијете британског генерала Мунроа кроз опасни индијански крај у сјеверном дијелу државе Неw Yорк. Успут се измеѓу Ока Соколова и Алице Мунро развија романса, а...

 • Австралија

  сабота

  11.12.21

  14:25

  Австралија

  Australia (2008)

  АВСТРАЛИЈА, од визионерскиот филмски режисер Баз Лурман, претставува епска и романтична акциона авантура поставена во таа земја, пред експлозивниот почеток на Втората светска војна. АВСТРАЛИЈА, од визионерскиот...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.