ФИЛМОВИ Страница 1

 • Вампирите се тиња

  петок

  29.9.23

  22:35

  Вампирите се тиња

  Vampires Suck (2010)

  Во оваа пародија на тинејџерските романтични филмови со вампири, една тинејџерка мора да одбира помеѓу две момчиња со натприродни моќи. Додека Бека се бори за да се справи со својот строг татко, двајца лути ривали се...

 • О телу и души

  сабота

  30.9.23

  01:35

  О телу и души

  Teströl és lélekröl (2017)

  Маѓарска љубавна прича смештена је у локалну кланицу у Будимпешти у којој запослени радно време проводе измеѓу хладнокрвне равнодушности и црног хумора. Филм прати поетичну љубавну причу, о мушкарцу и жени који се...

 • Кловн

  сабота

  30.9.23

  06:00

  Кловн

  Clown (2020)

  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е исфрлен со група други играчки од страна на сопственикот кој...

 • Урочената Ела

  сабота

  30.9.23

  06:35

  Урочената Ела

  Ella Enchanted (2004)

  Фантастична комедија според познатиот роман на Гејл Карсон Левин за Ела која се обидува да се ослободи од мистериозен урок фрлен врз неа кога се родила. Во главните улоги се Ен Хатавеј и Хју Денси.

 • Соник: Супер еж 2

  сабота

  30.9.23

  06:45

  Соник: Супер еж 2

  Sonic the Hedgehog 2 (2022)

  Омилениот син еж во светот се враќа за авантура на следното ниво во „Соник: Супер еж 2“. Откако се населува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има она што е потребно за да биде вистински херој. Неговиот тест...

 • Финландија

  сабота

  30.9.23

  07:35

  Финландија

  Finlandia (2021)

  Филмот се фокусира на една група Мукси во Оакса, Јужно Мексико. Оваа група на таканаречениот „трет пол“ е под голем притисок, а нивниот живот дополнително го комплицира шпанската модна дизајнерка Марта.

 • Морници 2: Проколната Ноќ на вештерките

  сабота

  30.9.23

  08:10

  Морници 2: Проколната Ноќ на вештерките

  Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018)

  Кога двајца пријатели, Сони и Сем, наидуваат на една стара напуштена куќа, тие отвораат една заклучена книга со наслов „Проколнатата Ноќ на вештерките“. Потоа следуваат еден куп страшни работи. Внимавајте што...

 • Нахуел и магичната книга

  сабота

  30.9.23

  08:45

  Нахуел и магичната книга

  Nahuel y el Libro Mágico (2020)

  Нахуел живее со татко му во рибарски град, но сепак има голем страв од морето. Еден ден, Нахуел наоѓа магична книга која се чини дека нуди решение за овој проблем, но мрачен волшебник ја бара книгата и го заробува...

 • Лил, Лил, крокодил

  сабота

  30.9.23

  09:40

  Лил, Лил, крокодил

  Lyle, Lyle, Crocodile (2022)

  Овој филм го претставува Лил, крокодилот што живее во куќа во Њујорк. Иако Лил му помага на семејството Прим со секојдневните обврски и си игра со децата од маалото, сепак еден од соседите тврди дека местото на Лил е...

 • Крзнена одмазда

  сабота

  30.9.23

  10:25

  Крзнена одмазда

  Furry Vengeance (2010)

  Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат отпор. Несреќниот градежник сфаќа дека некоја природа е...

 • Земја: Нов почеток

  сабота

  30.9.23

  12:10

  Земја: Нов почеток

  After Earth (2013)

  Поради принудно слетување, тинејџерот Китај и татко му Сајфер се заробени на Земјата, по 1000 години откако катаклизмата предизвикала егзодус на човештвото. Бидејќи Сајфер е повреден, Китај мора да оди на опасно...

 • Животот е роман

  сабота

  30.9.23

  12:40

  Животот е роман

  La vie est un roman (1983)

  Ален Рене им оддава почест на тројца влијателни француски режисери: Жорж Мелие, Марсел Л’Ербие и Ерик Ромер со овој весел филм за среќата и моќта на фантазијата. Филмот е поделен во три паралелни наративи. Првиот дел...

 • Мачор со шапка на д-р Сус

  сабота

  30.9.23

  13:00

  Мачор со шапка на д-р Сус

  The Cat in the Hat (2003)

  Конрад и Сели Валден су сами код куќе са својим љубимцем, рибицом. Напољу пада киша и јако им је досадно. Мистериозни незнанац закуца на њихова врата и потпуно промени ток ствари

 • Иго

  сабота

  30.9.23

  14:40

  Иго

  Hugo (2011)

  Добре дојдовте во волшебниот свет на една спектакуларна авантура! Кога Иго открива тајна оставена од својот татко, тој тргнува на пат што ќе ги промени оние околу него и ќе заврши во безбедно и топло место, кое може...

 • Пеколко

  сабота

  30.9.23

  16:40

  Пеколко

  Hellboy (2004)

  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се извршува церемонијата, но не пред да биде повикан...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.