ФИЛМОВИ Страница 1

 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит

  сабота

  1.10.22

  18:40

  Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит

  Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit (2008)

  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно богатство што содржело злато и накит, које исчезнало без...

 • Почудно од фикција

  сабота

  1.10.22

  18:45

  Почудно од фикција

  Stranger Than Fiction (2006)

  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го очекува смрт.

 • Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  сабота

  1.10.22

  20:00

  Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  The Librarian III: The Curse of the Judas Chalice (2008)

  После низа узбудљивих авантура, Флин на аукцији уметничких предмета купује дрвени камен мудрости, након чега га оставља девојка. То му веома тешко пада, па његови пријатељи сматрају да је дошло време да оде на неки...

 • Пинк Флојд - Ѕидот

  сабота

  1.10.22

  23:10

  Пинк Флојд - Ѕидот

  Pink Floyd: The Wall (1982)

  Филмот е инспириран од албумот „Ѕидот“ на групата Пинк Флојд и претставува приказна за пропаднатата рок-ѕвезда Пинк( Боб Гелдоф) кој се присетува на различни настани од својот чуден живот. Мајка му настојувала да го...

 • Ни жив, ни мртов

  недела

  2.10.22

  05:20

  Ни жив, ни мртов

  Dead Awake (2010)

  Дилан го прогонува несреќен случај од минатото. Откако ќе го исценира сопствениот погреб за да дознае кој ќе дојде, тој ќе се спријатели со една мистериозна жена, но ќе се сретне и со својата стара љубов.

 • Нахуел и магичната книга

  недела

  2.10.22

  07:20

  Нахуел и магичната книга

  Nahuel y el Libro Mágico (2020)

  Нахуел живее со татко му во рибарски град, но сепак има голем страв од морето. Еден ден, Нахуел наоѓа магична книга која се чини дека нуди решение за овој проблем, но мрачен волшебник ја бара книгата и го заробува...

 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата

  недела

  2.10.22

  08:10

  Џуманџи: Добредојдовте во џунглата

  Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)

  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови од играта, групата мора да пешачи низ овој чуден свет...

 • Кунг фу панда

  недела

  2.10.22

  09:05

  Кунг фу панда

  Kung Fu Panda (2008)

  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната продавница за тестенини. Тој е неочекувано избран да...

 • Вонземјани на таванот

  недела

  2.10.22

  10:55

  Вонземјани на таванот

  Aliens in the Attic (2009)

  Група деца мора да ја заштити својата вила од вонземјани.

 • Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  недела

  2.10.22

  11:00

  Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006)

  Бивши обични библиотекар, сада велики авантуриста креќе у потрагу за легендарним рудницима краља Соломона. Флин Карсен био је тихи књишки мољац, који иза себе има 12 факултетских диплома, шест магистарских и 4...

 • Спејс Џем: Ново наследство

  недела

  2.10.22

  11:45

  Спејс Џем: Ново наследство

  Space Jam: A New Legacy (2021)

  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко патување е луда мешаница на два света којшто открива...

 • Мостот за Терабитија

  недела

  2.10.22

  12:40

  Мостот за Терабитија

  Bridge to Terabithia (2007)

  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата на пријателството. Уморни од малтретирањето во школо и...

 • Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  недела

  2.10.22

  13:10

  Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  The Librarian III: The Curse of the Judas Chalice (2008)

  После низа узбудљивих авантура, Флин на аукцији уметничких предмета купује дрвени камен мудрости, након чега га оставља девојка. То му веома тешко пада, па његови пријатељи сматрају да је дошло време да оде на неки...

 • Подлиот јас 2

  недела

  2.10.22

  13:20

  Подлиот јас 2

  Despicable Me 2 (2013)

  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и урнебесно смешни ликови. Сега кога Гру го остави зад себе...

 • Хенкок

  недела

  2.10.22

  14:15

  Хенкок

  Hancock (2008)

  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен, конфликтен, саркастичен и неразбран, а неговото добронамерно...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.