рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(69 гласови)

Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки раскази и парчиња во кои Поаро е главен лик. Ја извлекол секоја карактеристика и создал досие со кое би се гордеел и ликот на Кристи, кој е опседнат со детали, уредност и логика. Најмногу благодарение на него, милиони луѓе го засакаа или одново се заљубија во ексцентричниот детектив, кој обожава добри пралини и пред сѐ ги цени малите сиви клетки.

Се прикажува на каналите:

RTL Kockica  Pickbox TV  

Беше на каналите:

RTL  Superstar 2  HTV1  RTRS  FTV  Naša TV MK  HTV3  RTS2  RTS1  Prva  SLO1  

Следна епизода:

денес
19:55
Поаро 6, Еп. 4
Утре
11:55
Поаро 10, Еп. 1
Утре
17:45
Поаро 10, Еп. 2
Утре
20:51
Agatha Christie's Poirot 7, Еп. 1
Утре
00:05
Поаро 10, Еп. 2
вторник
11:10
Поаро 10, Еп. 2
вторник
17:40
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 3
вторник
20:50
Agatha Christie's Poirot 7, Еп. 2
среда
00:10
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 3
среда
11:20
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 3
среда
17:45
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 4
среда
20:50
Agatha Christie's Poirot 8, Еп. 1
четврток
00:05
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 4
четврток
11:05
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 4
четврток
17:35
Поаро 11, Еп. 1
четврток
20:50
Agatha Christie's Poirot 8, Еп. 2
петок
00:05
Поаро 11, Еп. 1
2.6.23
11:05
Поаро 11, Еп. 1
2.6.23
17:35
Agatha Christie's Poirot 11, Еп. 2
2.6.23
20:50
Agatha Christie's Poirot 9, Еп. 1
3.6.23
01:05
Agatha Christie's Poirot 11, Еп. 2
3.6.23
19:55
Agatha Christie's Poirot 9, Еп. 2
4.6.23
19:55
Agatha Christie's Poirot 9, Еп. 3
5.6.23
20:50
Agatha Christie's Poirot 9, Еп. 4
6.6.23
20:50
Поаро 10, Еп. 1
7.6.23
20:50
Поаро 10, Еп. 2
8.6.23
20:50
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 3
9.6.23
20:50
Agatha Christie's Poirot 10, Еп. 4
ПРЕПОРАКИ
 • Отец Браун (2013)

  image
  Радња ове адаптације романа Г. К. Цхестерстона смјештена је у 1950-е, у срце прекрасног енглеског ладањског краја. Марк Wиллиамс глуми оца Броwна, католичког...
 • Плаве крви (2010)

  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Мегре (2016)

  image
  Рован Еткинсон глуми инспектора Мегреа у причама смештеним у Паризу 1950-их. Мегре лови серијског убицу који напада жене у Монтмартеу, и решава убиство коцкара...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.