“Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури.
Серијата ги следи настаните на група форензичари, кои со помош на најсовремена технологија ги пронаоѓаат клучните докази на неочекувани, а понекогаш и на најчудни места. Дејството се одвива во Лас Вегас, а на чело на екипата е Гил Грисом, кој со опсесивна преданост кон мисијата за пронаоѓање на докази и факти, раководи со својот тим

Се прикажува на каналите:

RTL2  VOX  RTL DE  RTL  FOX Crime  

Беше на каналите:

Hayat Plus  Hayat TV  ATV  HTV1  RTS1  Telma  MRT2  MTM  MRT1  O Kanal  

Следна епизода:

денес
00:20
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 14
денес
01:10
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 15
вторник
07:20
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
вторник
08:15
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
среда
02:15
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
среда
03:00
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
среда
03:50
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
среда
07:20
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
среда
08:15
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
четврток
02:10
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
четврток
03:00
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
четврток
03:50
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
четврток
07:20
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
четврток
08:15
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
24.9.21
07:20
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
24.9.21
08:15
Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас
25.9.21
02:30
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 16
25.9.21
03:10
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 7
25.9.21
04:00
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 8
26.9.21
00:30
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 16
26.9.21
01:20
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 17
26.9.21
03:50
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 16 ®
26.9.21
23:35
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 18
27.9.21
00:25
ЦСИ 12, Еп. 19, криминалистичка серија
2.10.21
02:30
ЦСИ 12, Еп. 19, криминалистичка серија
2.10.21
03:20
ЦСИ 12, Еп. 20, криминалистичка серија
2.10.21
04:10
ЦСИ: Лас Вегас 12, Еп. 21
9.10.21
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 1
9.10.21
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 2
10.10.21
04:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 1
10.10.21
04:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 2
10.10.21
11:00
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 1
10.10.21
11:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 2
10.10.21
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 3
10.10.21
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 4
11.10.21
04:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 3
11.10.21
04:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 4
16.10.21
11:00
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 3
16.10.21
11:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 4
16.10.21
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 5
16.10.21
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 6
17.10.21
04:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 5
17.10.21
04:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 6
17.10.21
11:00
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 5
17.10.21
11:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 6
17.10.21
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 7
17.10.21
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 8
18.10.21
04:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 7
18.10.21
04:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 8
сабота, 23 октомври 2021
10:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 7
сабота, 23 октомври 2021
11:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 8
сабота, 23 октомври 2021
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 9
сабота, 23 октомври 2021
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 10
недела, 24 октомври 2021
04:25
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 9
недела, 24 октомври 2021
05:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 10
недела, 24 октомври 2021
10:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 9
недела, 24 октомври 2021
11:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 10
недела, 24 октомври 2021
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 11
недела, 24 октомври 2021
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 12
понеделник, 25 октомври 2021
04:25
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 11
понеделник, 25 октомври 2021
05:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 12
сабота, 30 октомври 2021
10:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 11
сабота, 30 октомври 2021
11:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 12
сабота, 30 октомври 2021
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 13
сабота, 30 октомври 2021
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 14
недела, 31 октомври 2021
04:25
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 13
недела, 31 октомври 2021
05:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 14
недела, 31 октомври 2021
10:55
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 13
недела, 31 октомври 2021
11:50
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 14
недела, 31 октомври 2021
18:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 15
недела, 31 октомври 2021
19:05
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 16
понеделник, 1 ноември 2021
04:25
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 15
понеделник, 1 ноември 2021
05:10
Истрага на место на злосторството 5, Еп. 16
ПРЕПОРАКИ
 • Суткиња Јудy (1996)

  денес
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Кан (2012)

  денес
  image
  Кан је полицијска серија са заплетом, са акцентом на особи која стоји иза криминала. Херој серије је полицајац у инвалидским колицима, али бржи и спремнији од...
 • Гѓица Марпле (2004)

  денес
  image
  Прослављена глумица Гералдине МцЕwан (Тхе Магдалене Систерс: Орангес Аре Нот тхе Онлy Фруит) тумачи лик проницљиве и знатижељне гѓице Јане Марпле коју је створила...
 • Ред и закон: Злочиначке намере (2001)

  денес
  image
  Закон и ред: Цриминал Интент из радионице добитника Еммyја Дицка Wолфа чини помак од традиционалнога формата уводеќи гледатеље у умове криминалаца док Одред за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.