Тој е истражувач со исклучителна дарба за решавање на најсложените злосторства кои ги направиле пореметените умови. Тој е менталист, кој користи софистицирани вештини на забележувања, заклучувања и умствени манипулации, со кои му помага на еден истражувачки оддел од Калифорнија, т.е. институција, која им помага на локалните, државни и федерални агенции во решавање на сложена криминалистичка истрага.
Благодарение на својата единствена дарба, овој модерен Шерлок Холмс е секогаш чекор напред пред форензичките анализи, напредната криминалистичка технологија и сите колеги. Тој ги воочува најситните детали, игра паметни игри и ги чита емоциите на другите, со што на криминалците со комплексен профил и пореметени умови им поставува софистицирани замки со кои му откриваат факти за кои и самите не се свесни.
Шармантниот и харизматичен Џејн има неславно минато како телевизиски видовит човек кој се здобил со негативен публицитет како измамник. Иако самиот признал дека нема паранормални, туку ментални способности, единствена која и понатаму се сомнева во него е наредничката од одделот, Тереза Лизбон.

Се прикажува на каналите:

STAR Crime  

Беше на каналите:

Kabel 1  Telma  Nova S  RTSH 1  Stinet  Top Channel  RTL2  MRT2  Sat.1  MRT1  OBN  RTL  

Следна епизода:

Утре
08:40
Менталист 1, Еп. 17, сериски филм
Утре
09:40
Менталист 1, Еп. 18, сериски филм
Утре
16:15
Менталист 1, Еп. 19, сериски филм
Утре
17:10
Менталист 1, Еп. 20, сериски филм
16.12.23
08:40
Менталист 1, Еп. 19, сериски филм
16.12.23
09:35
Менталист 1, Еп. 20, сериски филм
16.12.23
16:15
Менталист 1, Еп. 21, сериски филм
16.12.23
17:10
Менталист 1, Еп. 22, сериски филм
17.12.23
08:40
Менталист 1, Еп. 21, сериски филм
17.12.23
09:35
Менталист 1, Еп. 22, сериски филм
17.12.23
16:15
Менталист 1, Еп. 23, сериски филм
17.12.23
17:10
Менталист 2, Еп. 1, сериски филм
23.12.23
08:40
Менталист 1, Еп. 23, сериски филм
23.12.23
09:35
Менталист 2, Еп. 1, сериски филм
23.12.23
16:15
Менталист 2, Еп. 2, сериски филм
23.12.23
17:10
Менталист 2, Еп. 3
24.12.23
08:40
Менталист 2, Еп. 2, сериски филм
24.12.23
09:35
Менталист 2, Еп. 3
24.12.23
16:15
Менталист 2, Еп. 4
24.12.23
17:10
Менталист 2, Еп. 5
30.12.23
08:40
Менталист 2, Еп. 4
30.12.23
09:35
Менталист 2, Еп. 5
30.12.23
16:15
Менталист 2, Еп. 6
30.12.23
17:10
Менталист 2, Еп. 7
31.12.23
08:40
Менталист 2, Еп. 6
31.12.23
09:35
Менталист 2, Еп. 7
31.12.23
16:15
Менталист 2, Еп. 8
31.12.23
17:10
Менталист 2, Еп. 9
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќен менаџер (2016)

  image
  Шпионска мини-серија снимена според романот на поранешниот британски таен агент, подоцна наградуваниот писател Џон ле Кар. Главниот јунак на приказната,...
 • Плаве крви (2010)

  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.