Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да ги запрат пред повторно да убијат. Кога ФБИ во случаите со сериски убијци доаѓа до мртва точка, тие им се обраќаат на профилирачите од „Квантика“, па додека другите детективи ги проучуваат доказите од случајот, тие ги проучуваат сторителите, нивното однесување на местата на злосторството, нивните домови и работни места, за полесно да им влезат во мозокот...

Се прикажува на каналите:

RTL  RTL2  Kabel 1  STAR Crime  

Беше на каналите:

Prva KICK  Prva Plus  Prva FILES  HTV1  Sat.1  HTV3  RAI 2  STAR Movies  TRT 1  Sitel  RTS1  AXN  OBN  

Следна епизода:

17.5.24
03:45
Злосторнички умови 8, Еп. 18
петок
20:00
Злосторнички умови 8, Еп. 22
петок
20:55
Злосторнички умови 8, Еп. 23
сабота
00:10
Злосторнички умови
сабота
00:45
Злосторнички умови 8, Еп. 20
сабота
01:40
Злосторнички умови 8, Еп. 21
сабота
18:10
Злосторнички умови 11, Еп. 17
сабота
19:05
Злосторнички умови 11, Еп. 18
сабота
20:00
Злосторнички умови 8, Еп. 24
сабота
20:55
Злосторнички умови 9, Еп. 1
недела
04:35
Злосторнички умови 11, Еп. 17
недела
04:40
Злосторнички умови
недела
05:20
Злосторнички умови 11, Еп. 18
денес
18:15
Злосторнички умови 11, Еп. 19
денес
19:10
Злосторнички умови 11, Еп. 20
денес
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 2
денес
20:50
Злосторнички умови 9, Еп. 3
денес
04:40
Злосторнички умови 11, Еп. 19
денес
05:20
Злосторнички умови 11, Еп. 20
Утре
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 4
Утре
20:50
Злосторнички умови 9, Еп. 5
Утре
01:40
Злосторнички умови 8, Еп. 22
Утре
02:35
Злосторнички умови 8, Еп. 23
вторник
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 6
вторник
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 7
среда
00:50
Злосторнички умови 9, Еп. 1
среда
01:30
Злосторнички умови 9, Еп. 2
среда
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 8
среда
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 9
четврток
00:40
Злосторнички умови 9, Еп. 4
четврток
01:20
Злосторнички умови 9, Еп. 5
четврток
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 10
четврток
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 11
петок
00:30
Злосторнички умови 9, Еп. 7
петок
01:10
Злосторнички умови 9, Еп. 8
24.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 12
24.5.24
20:15
Злосторнички умови
24.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 13
24.5.24
21:15
Злосторнички умови
24.5.24
22:15
Злосторнички умови
24.5.24
23:15
Злосторнички умови
25.5.24
00:10
Злосторнички умови
25.5.24
00:20
Злосторнички умови 9, Еп. 10
25.5.24
01:00
Злосторнички умови 9, Еп. 11
25.5.24
01:10
Злосторнички умови
25.5.24
02:00
Злосторнички умови
25.5.24
02:55
Злосторнички умови
25.5.24
03:35
Злосторнички умови
25.5.24
04:15
Злосторнички умови
25.5.24
18:10
Злосторнички умови 11, Еп. 21
25.5.24
19:05
Злосторнички умови 11, Еп. 22
25.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 14
25.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 15
26.5.24
04:40
Злосторнички умови 11, Еп. 21
26.5.24
05:20
Злосторнички умови 11, Еп. 22
26.5.24
18:10
Злосторнички умови 12, Еп. 1
26.5.24
19:05
Злосторнички умови 12, Еп. 2
26.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 16
26.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 17
27.5.24
04:40
Злосторнички умови 12, Еп. 1
27.5.24
05:20
Злосторнички умови 12, Еп. 2
27.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 18
27.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 19
28.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 20
28.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 21
29.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 22
29.5.24
20:45
Злосторнички умови 9, Еп. 23
30.5.24
20:00
Злосторнички умови 9, Еп. 24
30.5.24
20:45
Злосторнички умови 10, Еп. 1
31.5.24
20:00
Злосторнички умови 10, Еп. 2
31.5.24
20:45
Злосторнички умови 10, Еп. 3
Препораки
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Шерлок (2010)

  image
  Серија Шерлок говори о „саветодавном детективу Шерлоку Холмсу (Бенедикт Камбербач) с радњом смештеном у данашњем Лондону. Холмсов помоќник је др Џон Вотсон...
 • Петра (2020)

  image
  Воѓен ликовима, крими-серијал "Петра" оживљава необичну детективку из награѓиваних романа Алисије Хименез Бартлет. Петра Деликато, која се два пута развела, ради...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.