poster

Ноќен менаџер

The Night Manager (2016)

криминалистички, драма, мистерија, трилер | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Susanne Bier

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.1/10

Шпионска мини-серија снимена според романот на поранешниот британски таен агент, подоцна наградуваниот писател Џон ле Кар. Главниот јунак на приказната, ЏонатанПајн, поранешен војник, сега е ноќен менаџер на луксузен хотел во Швајцарија и се наоѓа во опасна игра кога за британската тајна служба го шпионира милијардерот Ричард Ропер. Ропер го сметаат за голем играч во незаконската меѓународна трговија со оружје. Пајн смета дека тој е одговорен за смртта на жената со која имал афера додека работел во еден хотел во Каиро...

ПРЕПОРАКИ
 • Суткиња Јудy (1996)

  недела
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Отец Браун (2013)

  недела
  image
  Радња ове адаптације романа Г. К. Цхестерстона смјештена је у 1950-е, у срце прекрасног енглеског ладањског краја. Марк Wиллиамс глуми оца Броwна, католичког...
 • Мистериите на д-р Блејк (2013)

  недела
  image
  Др Лушијен Блејк напустио је Баларат као младиќ. Сада се вратио да преузме медицинску праксу свог оца и улогу градског полицијског хирурга.
 • Полицијске камере (2018)

  недела
  image
  Поручник Сеан Стицкс Ларкин води вас кроз серију која кроз камере на тијелу, на ауту и друге полицијске камере приказује нефилтрирани, јединствени поглед на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.