рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

Шпионска мини-серија снимена според романот на поранешниот британски таен агент, подоцна наградуваниот писател Џон ле Кар. Главниот јунак на приказната, ЏонатанПајн, поранешен војник, сега е ноќен менаџер на луксузен хотел во Швајцарија и се наоѓа во опасна игра кога за британската тајна служба го шпионира милијардерот Ричард Ропер. Ропер го сметаат за голем играч во незаконската меѓународна трговија со оружје. Пајн смета дека тој е одговорен за смртта на жената со која имал афера додека работел во еден хотел во Каиро...

Се прикажува на каналите:

M1 Family  

Беше на каналите:

Superstar 2  RTL2  Stinet  RAI 2  M1 Gold MK  RTL  AMC  HTV1  ZDF  RTS2  RTS1  RAI 3  RTS3  

Следна епизода:

14.6.23
20:35
Ноќен управител, 1 еп. 1, Еп. 1
14.6.23
21:40
Ноќен управител, 2 еп. 1, Еп. 2
15.6.23
20:40
Ноќен управител, 3 еп. 1, Еп. 3
15.6.23
21:45
Ноќен управител, 4 еп. 1, Еп. 4
ПРЕПОРАКИ
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
 • Менталист (2008)

  image
  Тој е истражувач со исклучителна дарба за решавање на најсложените злосторства кои ги направиле пореметените умови. Тој е менталист, кој користи софистицирани...
 • Кардинал (2017)

  image
  Деградирани детектив Џон Кардинал враќен је на случај који му је упропастио репутацију кад се испостави да је све време био у праву. С младом партнерком Лисом...
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.