poster

Годзила и Конг: Новото царство

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)

Режисер: Adam Wingard

Каде да се погледне
Во кината од 28.3.24
Cineplexx
Оценка на корисникот: 8.3/10
(3 гласови)

Содржина

Двајца антички титани, Годзила и Конг, се судираат во епска битка додека луѓето го откриваат своето испреплетено потекло и поврзаноста со мистериите на Островот на черепот.

Прегледи


Прегледано од Rashica
недела, 1 октомври 2023 22:51
Godzilla & Kong: Perandoria e Re

Godzilla dhe Kongu duhet të ballafaqohen me një përbindësh të tmerrshëm i cili kërcënon gjithë planetin.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.