ФИЛМОВИ Страница 1

 • Имитатор

  четврток

  2.12.21

  22:55

  Имитатор

  Copycat (1995)

  Агорафобичен психолог и женски детектив мора да работат заедно за да фатат сериски убиец кој копира сериски убијци од минатото.

 • Прво убиство

  четврток

  2.12.21

  23:00

  Прво убиство

  First Kill (2017)

  Да би се поново зближио са сином, берзански брокер Вил одлази са породицом у своје родно место, на одмор. По доласку, среќе породичног пријатеља, Марвина, шефа полиције. Марвин упозорава Вила да буду опрезни, јер се...

 • Зајдисонце

  четврток

  2.12.21

  23:30

  Зајдисонце

  Sunset (1988)

  Они су прекршили сва могуќа правила, водили љубав са свим женама, рескирали немогуќе и решили најшокантније убиство на Беверли Хилсу. И ово је све истина. Осим ако додамо или одузмемо лаж или две…за време снимања...

 • Фати го Картер

  четврток

  2.12.21

  23:55

  Фати го Картер

  Get Carter (2000)

  Пред многу години, Џек Картер го напуштил својот дом во Сијетл за да работите како собирач на долгови за мафијата во едно казино во Вегас. Се враќа да го закопа својот брат Ричи, кој настрадал во несреќа за време на...

 • Спокој

  петок

  3.12.21

  05:15

  Спокој

  La quietud (2018)

  Након дугог одсуства и после очевог можданог удар, Евгенија се врац́а на породично имање у близини Буенос Ајреса, где се поново спаја са мајком и сестром. Три жене су приморане да се суоче са емоционалним траумама и...

 • Терминатор: Генесис

  петок

  3.12.21

  05:45

  Терминатор: Генесис

  Terminator: Genisys (2015)

  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат...

 • Дантевиот врв

  петок

  3.12.21

  08:10

  Дантевиот врв

  Dante's Peak (1997)

  Без предупредување, денот станува ноќ; воздухот се претвора во оган, а цврстата земја се топи под белата врела лава во градот Дантес Пик.

 • Гравитација

  петок

  3.12.21

  15:40

  Гравитација

  Gravity (2013)

  Добитниците на „Оскар, Сандра Булок и Џорџ Клуни, играат во овој возбудлив трилер според сценарио, режија и продукција на Алфонсо Куарон („Потомци), кој се одвива во бескрајниот и суров свет на длабоката вселена. Д-р...

 • Пристигнување

  петок

  3.12.21

  17:00

  Пристигнување

  Arrival (2016)

  Овој филм е провокативен научно-фантастичен трилер од познатиот режисер Денис Вилнеф („Затворениците на Сикарио). Кога еден таинствен вселенски брод доаѓа до земјата, еден елитен тим, предводен од лингвистката Луис...

 • Терминатор: Генесис

  петок

  3.12.21

  17:20

  Терминатор: Генесис

  Terminator: Genisys (2015)

  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат...

 • Инвазија на Америку

  петок

  3.12.21

  18:50

  Инвазија на Америку

  Invasion U.S.A. (1985)

  Терориста Ростов планира да заведе владавину терора у Америци, али пре тога одлучан је да пронаѓе Мета Хантера бившег агента ЦИА који сада живи на Флориди, а који је по нареѓењу морао да га ухапси. Због тога Ростов...

 • Плажата

  петок

  3.12.21

  20:50

  Плажата

  The Beach (2000)

  Дрзок млад американски патник во потрага по егзотични искуства ги води своите пријатели до таен островски рај на крајбрежјето на Тајланд, единствено за да дознае дека оние први што го откриле рајот, сакаат да го...

 • Невозможна мисија

  петок

  3.12.21

  21:00

  Невозможна мисија

  Mission: Impossible (1996)

  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите прогонители, доближувајќи се чекор поблизу до откривање...

 • Зборови

  петок

  3.12.21

  21:00

  Зборови

  The Words (2012)

  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на туѓо дело и бидејќи ги ставил амбициите и успехот пред...

 • Казнувачот

  петок

  3.12.21

  21:00

  Казнувачот

  The Punisher (2004)

  Специјалниот агент Френк Касл имаше сѐ: Убаво семејство, одличен живот и авантуристичка работа. Но, кога еден немилосрден криминалец и неговите соработници ќе му го одземат животот, Френк се преродува. Сега игра улога...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.