ФИЛМОВИ Страница 1

 • ЏФК

  петок

  9.12.22

  21:05

  ЏФК

  JFK (1991)

  Приказна за дејствата на Обласниот јавен обвинител на Њу Орлеанс, Џим Гарисон, кој прифатил да го испитува убиството на претседателот Џон Ф. Кенеди во Далас, Тексас, во

 • Арбитража

  петок

  9.12.22

  21:25

  Арбитража

  Arbitrage (2012)

  Роберт Милер (Ричард Гир) е сопственик на осигурително друштво и очајно сака да ја комплетира продажбата на компанијата, пред да се дознае за неговите матни зделки. Дури ни неговите сопруга и ќерка не знаат колку...

 • Градот на гревот

  петок

  9.12.22

  23:00

  Градот на гревот

  Sin City (2005)

  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани, проститутки, очајни насилни. Некои бараат одмазда, а некои...

 • Протокол

  петок

  9.12.22

  23:10

  Протокол

  Le nouveau protocole (2008)

  Човек ја истражува таинствената смрт на неговиот син и сфаќа дека животот му е во опасност кога ќе најде доказ дека фармацевтската компанија си игра со човечки животи.

 • Шверцери

  петок

  9.12.22

  23:35

  Шверцери

  The Mule (2012)

  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана новинарка, која ги разоткрива либералните политичари,...

 • Грешки од минатото

  сабота

  10.12.22

  00:40

  Грешки од минатото

  Past Sins (2006)

  Дона Ериксон е работохоличка, адвокатка специјалист од областа на кривичното право и која има време исклучиво за себе. Се соочува лице в лице со својот амбициозен начин на живот кога раководена од инстинктот почнува...

 • Сончеви солзи

  сабота

  10.12.22

  00:50

  Сончеви солзи

  Tears of the Sun (2003)

  Брус Вилис е во улогата на морнарички СЕАЛ офицер кој оди во Нигерија за време на граѓанска војна за да спаси американска докторка, но докторката одбива да ги напушти бегалците за кои се грижи.

 • Прободување

  сабота

  10.12.22

  01:25

  Прободување

  Piercing (2018)

  Рид ги бакнува бебето и жена му за збогум, навидум одејќи на службено патување. Но наместо облека, пакува опрема за убивање, планирајќи да се пријави во хотел, да викне придружничка и да убие случајна проститутка......

 • Последните

  сабота

  10.12.22

  03:25

  Последните

  Viimased (2020)

  Рударско село во лапонските тундри станува средиште на тензии меѓу пастирите на елени и рударите. Рупи, цврст млад рудар, тајно е вљубен во Рита, жената на својот пријател, која му паднала во око и на сопственикот на...

 • Дванаесетмината на Оушн

  сабота

  10.12.22

  03:55

  Дванаесетмината на Оушн

  Ocean's Twelve (2004)

  Џорџ Клуни, Бред Пит, Мет Дејмон, Џулија Робертс и Дон Чидл се враќаат како најзабавната банда измамници. Овојпат нивни цели се Париз, Рим и Амстердам, а бившата жена на Дени, Тес (Џулија Робертс), му се приклучува на...

 • Категорија 6: Денот на уништувањето

  сабота

  10.12.22

  05:15

  Категорија 6: Денот на уништувањето

  Category 6: Day of Destruction (2004)

  После бурата со невидена разорна моќ, сомнителни недостатоци на струја, кои следуваа како синџир-реакција, се закануваат кон луѓето дека ќе ги остават без комуникација со остатокот на светот, што би можело да доведе...

 • Категорија 6: Денот на уништувањето

  сабота

  10.12.22

  06:40

  Категорија 6: Денот на уништувањето

  Category 6: Day of Destruction (2004)

  После бурата со невидена разорна моќ, сомнителни недостатоци на струја, кои следуваа како синџир-реакција, се закануваат кон луѓето дека ќе ги остават без комуникација со остатокот на светот, што би можело да доведе...

 • Блиц

  сабота

  10.12.22

  07:00

  Блиц

  Blitz (2011)

  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава малку докази и не може да му се влезе во трага. Убиецот...

 • Инспектор Торн: Страшливец

  сабота

  10.12.22

  07:00

  Инспектор Торн: Страшливец

  Thorne: Scaredycat (2010)

  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата железничка станица. Сепак, изгледа дека постои и втор...

 • Одмазда без здив

  сабота

  10.12.22

  12:00

  Одмазда без здив

  Breathless (2012)

  Лорни е домаќинка, која живее во камп-приколка, и на која ѝ е преку глава од нејзиниот маж Дејв, ситен крадец, особено откако тој ќе реши да не го подели пленот од еден грабеж со неа. Но, пред Лорни и нејзината...

Почеток « 1 2 3 ... 12 13 14 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.