рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува дека е сериски злоставувач на деца и убиец.
Приказната за еден од најоцрнетите, а сепак малку познат сериски убиец во Америка пристигнува на екраните во овој вистинит криминалистички трилер во кој се работи за ловот по Алберт Фиш. Кога родителите на десетгодишната Грејс Бад дозволуваат нивната ќерка да оди на еден детски роденден со еден старец по име Алберт, тие воопшто не се сомневаат дека тоа ќе биде последниот пат кога ќе ја видат својата ќерка жива. По шест години, властите конечно успеваат да го фатат Фиш и да го осудат за киднапирањето на Грејс, но ужасите кои ги откриваат набрзо потоа ќе го шокираат дури и најискусниот полициски детектив. Ова е приказната за чудовиште во телото на човек, крвожеден канибал чиј кревок и пријатен изглед ја затскрива неговата болна вистинска природа на најкошмарниот предатор кој може да се замисли.

Слики

СивиотСивиотСивиотСивиотСивиот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мавританецот (2021)

  денес
  image
  Мохамеду Оулд Слахи се брои за својата слобода откако е затворен без обвинение со години, од страна на американската влада.
 • Социјална мрежа (2010)

  денес
  image
  Секое доба си има свои визионери кои со својата генијалност го менуваат светот, но ретко без борба околу тоа што навистина се случило и кој бил таму во моментот...
 • Експериментатор (2015)

  денес
  image
  Биографски филм за психологот Стенли Милграм кој осмислил експеримент што би покажал колку се подготвени обичните луѓе да им нанесуваат болка на другите под...
 • Фати ме ако можеш (2002)

  денес
  image
  Еден искусен агент на ФБИ (Том Хенкс) го следи Френк Абагнејл (Леонардо Дикаприо), кој пред својот 21-ви роденден успева да фалсификува чекови што чинат милиони...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.