рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.51/10
(45 гласови)

СОДРЖИНА

Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје.
Во „Меѓународна завера“, возбудлив трилер, агентот на Интерпол Луис Салинџер (Клајв Овен) и помошничката на јавниот обвинител на Менхетн, Еленор Витман (Наоми Вотс) се решени да изнесат пред правдата една од најголемите светски банки. Откривајќи бројни и казниви нелегални активности, Салинџер и Витман ги следат парите од Берлин преку Милано, Њујорк до Истанбул. Наоѓајќи се во бркотница по светот со високи влогови, нивната непопустливост ги загрозува нивните животи бидејќи нивните мети се решени дури и да убијат, само да продолжат да финансираат војна и терор. Во режија на Том Тајквер (Трчај, Лола, Трчај) од оригинално сценарио на Ерик Сингер, „Меѓународна завера“ е снимен на локации во Германија и низ Европа.

Слики

Меѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завера

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тор (2011)

  денес
  image
  Епската авантура „Тор“ се одвива на Земјата во сегашно време и во мистичното кралство Азгард. Во центарот на приказната е силниот Тор, моќниот и арогантен воин,...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  денес
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Ловец убиец (2018)

  денес
  image
  Еден капетан на американска подморница (Џерард Батлер) се здружува со елитна група морнарички специјалци за да го спасат рускиот претседател (Гери Олдман) кој е...
 • Мафијашки телохранитељ (2017)

  денес
  image
  Јацксон је најтраженији плаќени убица на свету, а врхунски агент (Реyнолдс) има задатак да га штити. Ништа наравно не крене по плану. Јацксон је наиме његов...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.