рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(56 гласови)

СОДРЖИНА

Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје.
Во „Меѓународна завера“, возбудлив трилер, агентот на Интерпол Луис Салинџер (Клајв Овен) и помошничката на јавниот обвинител на Менхетн, Еленор Витман (Наоми Вотс) се решени да изнесат пред правдата една од најголемите светски банки. Откривајќи бројни и казниви нелегални активности, Салинџер и Витман ги следат парите од Берлин преку Милано, Њујорк до Истанбул. Наоѓајќи се во бркотница по светот со високи влогови, нивната непопустливост ги загрозува нивните животи бидејќи нивните мети се решени дури и да убијат, само да продолжат да финансираат војна и терор. Во режија на Том Тајквер (Трчај, Лола, Трчај) од оригинално сценарио на Ерик Сингер, „Меѓународна завера“ е снимен на локации во Германија и низ Европа.

Слики

Меѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завераМеѓународна завера

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Повратен удар (1991)

  image
  Двајца браќа пожарникари кои не се во најдобри односи работат заедно да го фатат пироманот кој шета слободно.
 • Преговарач (1998)

  image
  Дени Роман, вешт полициски преговарач, кој сака да се ослободи од лажни обвинувања, зема заложници во канцеларија за да купи време кое му треба за да ја открие...
 • УНИШТУВАЧ (2018)

  image
  Полициска детективка повторно се наоѓа со луѓето со кои одамна работела на тајна задача, за помеѓу нив конечно да дојде до помирување.
 • Bodies at Rest (2019)

  image
  Working in the morgue, a hardworking forensics expert and his assistant are suddenly accosted by masked intruders who demand access to a body involved in a recent...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.