СОДРЖИНА

Добитникот на „Оскар, Рон Хауард се враќа за да го режира „Инферно, најновиот бестселер од серијалот за Роберт Лангдон на Ден Браун („Кодот на Да Винчи) каде што познатиот симболог (кого повторно го игра Том Хенкс) бара траги поврзани со самиот Данте. Кога Лангдон се буди во една италијанска болница со амнезија, тој се здружува со Сиена Брукс (Фелисити Џонс), лекарка која може да му помогне да ги врати своите сеќавања. Заедно тие итаат низ Европа за да спречат еден лудак да ослободи еден глобален вирус што ќе уништи половина од светското население.

Слики

ИнферноИнферноИнферноИнферноИнферноИнферноИнферно

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Pазоткривач (2010)

  денес
  image
  Драма базирана на сеќавањата на Катрин Болковац, полицајка од Небраска, која служела во Босна и ги посочила ООН како виновник за прикривање на еден секс-скандал.
 • Најдобрите часови (2016)

  денес
  image
  Херојскиот акционен трилер „Најдобрите часови е неверојатна вистинита приказна за најголемото спасување во историјата на крајбрежната стража. На 18 февруари 1952...
 • Израмнувач 2 (2018)

  денес
  image
  Дензел Вашингтон се враќа како Роберт Меккол, пензиониран маринец на САД и поранешен шпион на Агенцијата за одбранбено разузнавање. Кога е убиена пријателката и...
 • Полицајац са Беверли Хилса (1984)

  денес
  image
  Urnebesna komedija o žestokom, beskompromisnom uličnom policajcu iz Detroita (Edi Marfi) koji uzima stvari u svoje ruke kada ga istraga ubistva dovede do samog...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.